ŞOKOPOP EKİM ACUN PODCAST YORUMU

Youtube kanalından 5 Şubat 2018 tarihinden beri hizmet veren Şokopop, 24 Mayıs 2020 itibariyle 7.793.766 görüntüleme almış. Instagram Şok_o_pop hesabından ise dijital içerik üreticisi olarak yeni magazin severleri büyülemeye devam ediyor. 24 Mayıs 2020 itibariyle Instagramdan 260 bin takipçisi olan hesap, türlü türlü magazin geçmişini takipçilere sunuyor. TEDxİstanbul En Derin Çukurdaki Tutku konuşmasından kendini ifşa eden 1988 doğumlu Ekim Acun’un, yayımlanmış 3 adet podcastini dinledim. Videolarına taktığı beyaz maske ve ses değiştirdiği yayınlarından sonra TEDx konuşmasında doğru bir platformda kendini ifşa eden Ekim Acun, karantinadan sonra daha da görünür olacaktır. İfşayı hepimiz seviyoruz, kabul edin.

Foto Kaynak Instagram

Apple Podcast uygulamasında yayınlanan 16 Eylül 2019 tarihli Nilay Örnek Şokopop (78 dakika), 3 Mayıs 2020 Sobe Ezgi Çelik 19 Şokopop (55 dakika) ve 11 Mayıs 2020 Şokopop Röportajı: Ekim Acun’la Kesin Yaşanıyor Bu (37 dakika) sohbetleri bloğum için Netflix yayınları ve kitap yorumlarına yeni bir soluk getirdi. Podcast önerisi yapan arkadaşıma teşekkür ederim (Kod adı Selay). Arşiv taraması yaparak, kendi geçmiş bilgilerini harmanlayan Şokopop, magazin olarak takip ettiğimiz figürlerin rezilliklerini, balık hafızası topluma ısıtıp ısıtıp sunuyor. Sarkastik yaklaşımı, lubunya sözcük dağarcığı ve arşiv video/film görüntüleri ile videolarını hazırlayan Şokopop, en az iki defa izlemelik Youtube videoları hazırlıyor. Müren pozitif yaklaşımı ise ülkenin belirli konulara ne kadar içselleştirdiğinin fakat bir o kadar da suskunluğunu göstergesi.

Ülkedeki popüler figürlerin aşk, seks, müzik, film ve yaratıcı sanatlardaki ön planda kalma çabalarını türlü türlü rezillik haberleriyle ifşa eden Şokopop mikro ekibi, yakın zamanda paylaşacağı Youtube kanalından yayımlayacağı Kan Davası videolarını podcastlerinde duyurdu. Arşiv taraması için dijital ve kütüphane ortamlarında sınırlı imkanlardan referans peşinde olan Acun, ülke olarak arşivcilik konusundan yetersizliğimizin içinde harikalar yaratmaya çabalıyor. Londra eğitim geçmişiyle, Ölürüm Türkiyem diyerek ülkeye dönen Acun, yabancı formatlarda onu büyüleyen formatları, kendi lezzetini katarak yeni şeyler yaratma peşinde. Sloganı Kavga, Polemik, Basitlik, Skandal kanalın yapımları ile daha çok geçmişin seks pozitif ve cinsellikleri ile barışık kafası cesur medyasına döneceğimiz kesin gibi.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

Bir cevap yazın