INTO THE NIGHT DİZİ YORUMU netflix

Brüksel, Belçika’dan kalkacak uçak Moskova şehrine gidecek iken sadace business yolcuları ve yeni yeni diğer yolcular uçağa alındığında tüfekle kaçırılır. Tek pilot, tek hostes ve içeride mahsur kalan diğer uçak bakım personeli ile dünya ülkelerden seçmece grup uçakta bulunmaktadır. Tek pilotun sol elini tüfekle yaralayan uçağı kaçıran İtalyan’ın derdi uçağı mümkün olduğunda Batı’ya uçurmaktır. NATO ile alakalı görevde çalışan tuhaf gözlü adam, sürekli olarak güneşin dünyadakiler zarar verdiğini iddia eder, internet aracılığıyla sosyal medyaya giren yolcular ise durumun gerçekliğine inanmaya başlar. İndikleri Ülkelerde teknik malzeme, gıda, içecek ve ilk yardım malzemesi bulmaya çalışırlen sürpriz grubu uçağa almak durumunda kalırlar.

Foto Kaynak IMDB

Türk, Rus, Fas, Afrika ve daha bir çok Ülkeden dünya karması gibi olan uçak insanların yakın geçmişinden taşıdıkları sırlara odaklanır. Aldatma, değerli taş kaçakçılığı, diğer karanlık işler ve hatta ameliyat gibi gerekçeleri olan yolcuların akıbeti sürekli olarak havada kalır. Eskiden helikopter uçurmuş kadının yardımcı pilotluk yapması, yaşlı bakım görevlisinin pilotun kurşunlu elini dağlaması ve diğer tıbbı sorunlarını uyduruk bilgilerle çözümlemeleri yapım ekibinin acelesine gelmiş gibi.

Yaklaşık 40 dakikalık süren altı bölüm bir yolcunun özeline ve uçaktaki durumuna odaklanırken, güneşin zararlı olduğu bilgisinin bilinmezliği ise dizinin sonu ne olacak duygusunu tetikler. Netflix Belçika’nın ilk orijinal yapımı olan Into The Night dizisinde Ayaz lakaplı Türk Mehmet Kurtuluş oynamaktadır. Felaket senaryosu, hafif gerilim ve ucundan bilim kurgu karışımı olan filmi izlerken lütfen kemerlerinizi bağlayın. Orada oraya uçan uçakta olanlara odaklanın.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın