ATİYE DİZİ YORUMU NETFLIX

Netflix’i belgesel ve dizi seyretmek için tercih etsemde ilk defa Atiye dizisini izleyerek kendimi zorladım. Sekiz bölümden oluşan Atiye dizisi yaklaşık 50 dakikadan oluşan bölümlerle kısa bir sürede kendini izlettirdi. Mehmet Günsur ve Beren Saat’in başrolde yer aldığı dizi Göbeklitepe, Adıyaman ve İstanbul’un kenar semtlerinde çekimleri tamamlanmış.

Foto Kaynak IMDB

Göbeklitepe kazı alanında keşfedilen geçitte yer alan bilinmezlik seneler sonra Atiye’nin gizemi çözmesi için görevlendirilmesiyle günümüze dek uzanmış. Ressam olan Atiye İstanbul’da yer alan atölye evinde resimler yaparken birde mistik görünümlü bir kadın tarafından uyarılır. Korkusuz ressamımız ise gizemli ve devatkar kadının peşine düşer. Babası gibi arkeolog olan Mehmet Günsur ile yolları bir anda kesişen Beren Saat yani Atiye maceradan maceraya savrulur. İstanbul dışında ülkemizin turistik değeri olan cazibe mekanlarını Netflix vasıtasıyla duyurmak için Atiye dizisi güncel bir örnek olmuş. Global Netflix izleyicisinin Atiye dizisini izleyerek ülkemizi ziyaret edip, katma değer yaratması temennimdir.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

“ATİYE DİZİ YORUMU NETFLIX” için 2 yorum

    1. Dizide değinilen her konu hep giriş aşamasında yani havada kalmış. Oyunculuk seçimi açısından ön planda olan oyuncular seçilmiş. Dizinin amacı, sembolizmden ziyade Nemrut ve Göbeklitepe reklamı olmuş. Dilerim dizi THE GIFT başlığı altında ülkemize turist çekebilir.

Bir cevap yazın