TALL GIRL FİLM YORUMU NETFLIX

2019 yapımı Netflix Tall Girl filmi lise ergenlik dönemi sorunları, flörtler, dersler ve veli ile ilişkilerin ötesinde okulun en uzun boylu kızı olan Jodi’nin dramını anlatıyor. Uzun boyundan dolayı akran terörünün mağduru olan Jodi’ye en yakın kız ve erkek arkadaşı destek olurken, ailesi kızlarına yardımcı olmak adına her türlü fedakarlığı yapmaya gayret etmektedir. Güzellik yarışması ile kendini var etmeye çalışan abla ise kardeşine bir nebzede olsun destek olma çabasındadır.

Foto Kaynak IMDB

Tüm Amerikan gençlik dizisi mezuniyet balosuna bağlandığı için liseden mezun olmaya hazırlanan gençler kariyerlerine ve üniversite seçimlerine odaklanmak yerine baloyu, baloya gidecek partnerlerini seçmeye odaklanmaktalar. Değişim programı ile İsveç’ten gelen Stig ise okulun gözde yakışıklısı olarak başrol oyuncusu Jodi’nin dikkatini çekmektedir. Tüm kızların sarışın oğlan görmemişçesine İsveçli oğlana hamletmesi filme hafiften hareket katar.

Jodi’ye karşı senelerdir boş olmayan standart boyutlarda fakat sırt çantası yerine süt kasası taşıyan Jack ise, tutuşa tutuşa aşık olduğu Jodi’nin korucuyu meleği gibi etrafında dönmektedir. Dış görünüş bakımında akran terörüne maruz kalan Jodi’nin kişisel dönüşüm hikayesini Netflix‘te seyredebilirsiniz.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

Bir cevap yazın