YOK SAYILAN KANITLAR UNACKNOWLEDGED BELGESEL YORUMU NETFLIX

Yok Sayılan Kanıtlar Unacknowledged belgeseli 2017 Netflix’te izlediğim 2 saate yakın süren evren genişletici belgesel. Yeryüzünde yoksulluk, fosil yakıtlar, sağlıksız beslenme, savaş, çevre tahripleriyle boğuşurken bilinçli olarak bizlerden saklanan uzay ve UFO’lar hakkında ülkeler olarak bilinçlenmemizi istiyor. Belgesel Amerikan yapımı olduğu için doğal olarak Amerikalıların UFO’lar hakkında doğru ve eksiksiz bilgi talep etmeleri üzerine kurgulanmış.

Amerikan görsel medyası hemen hemen tüm dünyaya hükmettiği için ulus olarak bizde bilinçlenmeliyiz. Dr. Steven Greer kanaat önderi olarak vizyonunu ve uzaylılarla barışçıl protokollerle diyalog kurmayı hedeflemiş Yok Sayılan Kanıtlar belgeselinde örtbas edilen gerçekleri ve kurduğu resmi kurumların amacını paylaşmamıştır.

Foto Kaynak IMDB


Uzaylıların dünyayı ziyaretleri, kazara veya bilinçli olarak yeryüzünde yakalanıp, üzerlerinde araştırma yapıldıkları gerçek. Amerika’da yer alan 51. Bölge (Area 51) bu araştırmaların çoğunun yapıldığı bölge. Belgeselde NASA’nın adı bir defa dahi geçmiyor. Uzay bilimleri hakkında çoktan emekli olmuş veya vefat etmiş kritik rol üstlenmiş çoğunlukla bilim insanları (aslında daha çok adamlar) uzaylılar ve teknolojileri üzerine araştırmaların yapıldığını, örtük ödeneklerle finanse edilip, medyayı elden parayla yalan dolan haberlerle yanılttıklarını itiraf ediyorlar. Hepiniz bilinçli olduğunuz için medyanın olayları, durumları ve kişileri vezir veya rezil edebilme gerçeğini biliyoruz.

NASA kaynaklı fotoğrafları, tek kaynağa bağımlı olmayı biraz aldatıcı buluyorum fakat uzaylı ve UFO görüntüleri ile belgesel yorumumu renklendirmek istemedim. NASA resmi görsellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Foto Kaynak NASA


Kennedy kardeşlerle takılan Marilyn Monroe’nun faali meçhul şekilde gizli kalması gereken konuları açıkça betimlediği için hemen öldürüldüğü belgeselde bahsediliyor. Uzaylılar 120cm, kulakları yok, çırpı, tenleri gri, kocaman gözlü, neredeyse çıplak, kısa eklemli, 4 parmaklı ve dar giysilere sahipler. Ayda uzaylılara ait geometrik şekillerle bezeli kuleler, radar uyduları mevcut. Özetle UFO görüntüleri gerçek, uzaylılar gerçekten var.
Panik yaratmamak için halkı bilinçli olarak, medyanın magazin sayfalarında UFO gerçeğini karikatürize ederek, alaya alarak bahsettiği durumlar, bilim insanlarının bu konu hakkında açıklama yapma kapasitelerini engelliyor, akademisyenler dejenere olarak lanse edilen uzaylılar ile ilgili beyanda bulunmaktan kaçınırken, çoğunlukla da aforoz edilmekteler. 

Foto Kaynak NASA


Belgeselin sunuucusu olan Dr. Steven Greer uzaylılarla belirli resmi protokoller yaratıp bağlantı kurma niyetinde fakat kimse bu resmi hareket için destek vermemektedir. Bilgi akışı seçkin medya aracılığıyla kontrol edildiği için, yalan bilgilerle insanların kafası karışmakta ve kirli bilgilerle durumun ciddiyeti göz ardı edilmektedir. 


Belgeselin Kayıp Asır bölümünde bedava enerji toplumu olup, şu an 100 sene sonrasının teknolojik gelişmesinde yaşama imkanımız varken hala petrol, seçkin sınıfı zengin etme peşinde olduğumuz için yapay kıtlık çektiğimiz savunuluyor. Temiz enerji üretecek, yaşamı ve refahı arttıracak buluş ve icatlar için alınan patentlere el koyulduğu insanlığı aşan sorunlarla hala debelendiğimizi vurguluyor.  

Foto Kaynak NASA


Uzaylı araçlarını ve uzaylılar hakkında yapılan araştırmalar ile teknolojiyi, haberleşmeyi ve enerji ihtiyacımızı minimum çaba ve kaynakla doğal yollardan halledebileceğimiz gerçeğinin çok seneler önce keşfedildiğini sistemi bozmamak için frenlendiğini öğretiyor. Başkanlar ve meclisler bu çalışmalardan görece habersiz ve elleri kolları bağlı. Az olarak bildiklerini paylaşmaları ise çok riskli. Kennedy’ler ile birlikte olan Marilyn hikayesi en trajik örneği.


İnsan yapımı UFO’ lar gerçek UFO’ları taklit ederek yapıldığı için bizleri çok yakın zamanda insan yapımı UFO’ lar ile endişeye sürükleyip, yeni çağa hazırlayacaklar. Uçan teknolojiler Amerika’dan topraklarında gün be gün geliştirilmekte, çoğu uçak ve uzay sanayisinde kullanılmakta. Dünya çeşitli kozlarla huzursuzluk ve savaş ile boğuşmakta. İlk koz, Rusya’nın uzay tabanlı silahları, ikinci koz, teröristleri tasarlamak, üçüncü koz, üçüncü dünya ülkesi saçmalıkları ve son koz, uzaylılar. Belgeselin tabiriyle hepsi saçmalıktan ve kurgudan ibaret. Toplumları demokrasi, aşırı milliyetçilik, sahte milliyetçilik, suistimal etmek için kurgulanmış, insanların geliştirdiği uydurma UFO’ lar ile psikolojik savaş çağında olduğumuz uyarısı yapıldı. 

Foto Kaynak NASA


Bilinçli olarak, dünya dışı faaliyetleri merak edip yapılan çalışmalar hakkında bilgiye erişebilmeliyiz, evrende yalnız olmadığımız çoktan keşfedildi. İnançsızlığı veya inancımızı sorgulamalı yıldızları, uzaydaki komşularımızı keşfetmek ve anlaşmak için tüm insanlık ortak bir bilinç geliştirmeliyiz. İfşa Projesinin (Disclosure Project) felsefesi üzerine kurulu Yok Sayılan Kanıtlar belgeseli boyut atlatıcı. UFO’lar ile ilgili paylaşmak istediğiniz tecrübeniz varsa, direkt olarak buradan ulaştırabilirsiniz.

Disclosure Project güncellenip Sirius Disclosure sitesinde faaliyetlerine devam etmektedir, buradan uzay gerçeklerini keşfedebilirsiniz. 

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

Bir cevap yazın