TOC TOC FİLM YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX

İspanyol yapımı Toc Toc filmi bir buçuk saat boyunca Madrid’de psikiyatr kliğiniğinin bekleme odasında 6 tane obsesif kompulsif takıntılı hastanın bekleme odası serüvenine odaklanıyor. Sonunda ise I see dead people hissiyatı biraz var. Belki bir kısmınız sistemi baştan çözebilir, size en abuk gelen karaktere daha çok dikkat kesilin!

İspanyol seçkisi için izlemeyi seçtiğim Toc Toc filmini Netflix’te izledikten sonra yorumlamaya yeni fırsatım oldu, sıcağı sıcağına yorumlamak isterdim. Filmdeki iki oyuncuyu İspanyol sinemasından tanıyorum, geri kalanlara ise daha önce dikkat etmemiş olabilirim. Hepsi adeta yetenek çıkartması yaparak bir buçuk saat boyunca izleyene keyif veriyor. 

Foto Kaynak IMDB


Psikiyatristin uçağını kaçırmasıyla nedense aynı gün, aynı saatte seans için toplanan 6 hasta, doktoru beklerken sahip oldukları obsesif kompulsif takıntılarıyla yüzleşirler. Ofisin sekreteri ise tam anlamıyla iticilik rolü üstlenmiş gibidir. Doktoru beklerken 6 karakter birbirinden farklı takıntılarla birbirlerine destek olma çabasına girişirler.

Aşağıdaki rahatsızlıkların en uç noktadan izleme fırsatı bulacağımız Toc Toc filminde azda olsa sendromlardan farklı seviyelerde kendinizde olduğu hissine kapılıyorsunuz. 2017 yapımı Toc Toc filmini Netflix‘ten kolaylıkla izleyebilirsiniz. 


1. Bulaşma obsesyonu ve temizlik kompulsiyonu

2. Kuşku obsesyonu ve kontrol kompulsiyonu

3. Cinsel içerikli obsesyonlar filmde Tourette Sendromu

4. Simetri obsesyonu ve düzen kompulsiyonu

5. Çiftleme

6. Aritmomani 


Kutay Çev.


Bir cevap yazın