THE RAIN DİZİ YORUMU NETFLIX DANİMARKA

Danimarka Netflix 2018 yapımı sekiz bölümlük THE RAIN dizisini izlemem çok ani oldu. 7 karakterli dizide 2 ana karakter etrafından dönen dizi yağmur sebebiyle iki çocuğun anne ve babası tarafından sığınağa yerleştirilmesiyle başlıyor. Baba bir an evvel sığınaktan çıkarken anne çok kısa süre sonra ölüyor. Altı sene boyunca sığınakta su, hava ve besinle vakit geçiren iki kardeş diğer sığınakların farkına varsada kardeş kardeşe yaşıyorlar. Anneleri sığınak kapağına gelen birini kovarken yağmura yakalandığı için anında telef oluyor. Baba ortalıklarda yok.

Foto Kaynak IMDB


Altı sene sonra iki kardeş dışarı çıktıkları zaman beş genç ile tanışarak dizide oradan oraya savruluyorlar. Grubun bir ara sığındığı perili köşk vari mekanda ise belirli periyodlarda kura usulü seçilen kişi diğerlerine kıyma olup, onların bedenlerinden yaşamaya devam ediyor. THE RAIN dizisin ile çarpıcı yerleri sizlere söylüyorum, aşağıdaki videoyu izlerseniz sekiz bölümü izlemiş sayılacaksınız. 😀

Foto Kaynak IMDB


Klostrofobik mekanlar, genelde kasvetli ortamlar, minimal sayılabilecek amaç odakları tasarımlar filmin geçtiği yerler. Dizinin sonuna doğru baba ortaya çıkıyor, neden yavrucaklarından ayrı kaldığını anlamaya çalışıyorsunuz. Küçük kardeş yani sarı kıvırcık aslında hem virüs taşıyıcısı hemde antikor üreticisi yani yaşatılması gereken biri. Zaten dizinin ilk dakikalarında babası kardeşin çok önemli diyerek çocuklarını orman içindeki sığınakta yapayalnız biçare bırakmıştı, kızımız ergenlikten birden ebeveyn rolüne bürünmek durumunda kaldı. Belgesellerdeki derinliği gördükçe diziler yabancıda olsa biraz yavan geliyor. En çok etkilendiğim dizi Walking Dead ve Casa de Papel’i yavanlıktan hariç tutuyorum. İyi seyirler.

Video Kaynak Youtube Netflix

Kutay Çev.

Bir cevap yazın