SÖZ MÜZİK AYSEL GÜREL NTV YOUTUBE

Belgesel izlemek ve yorumlamak hayatın anlam çabasını bulmaya, bilinmeyenleri bilinir kılmaya destek oluyor. Sürekli olarak Netflix Türkiye’de yayınlanan belgeselleri yorumladığı ve başka kaynaklardan da belgesel yorumlamamı rica eden Orman takipçimi dinleyerek Youtube NTV kanalında Söz Müzik Aysel Gürel Belgeselini izledim. 45 dakikalık belgesel Aysel Gürel’in vefatından sonra hazırlanan anı niteliğinde.

Foto Kaynak Itunes 


Aysel Gürel’in künyesinden bahsetmekten ziyade yaratıcı kişiliğine dokunan ses sanatçıları, aranjörler ve müzisyenler kısa da olsa belgeselde Aysel Gürel’den bahsetmiş. Edebiyat mezunu olan Aysel Gürel, tiyatrolarda sanat dünyasının tam kalbine adeta ışınlanmış. Tesadüf eseri not defterinin keşfedilmesinden sonra ise gelsin Sezen Aksu’lar, gitsin Garo Mafyan’lar, Ajda Pekkan’lar, Tarkan’lar, Yonca Evcimik’ler. Slogan şarkı döneminde adeta fabrika gibi eserler üreten Aysel Gürel hakkında daha çok eser izlemeliyim. Şarkılarını hali hazırda pop dünyası hitlerinden biliyorsunuz. Belgesel süresince sanatçıların seslendirdiği şarkılar sizi eskilere geri götürüyor.

Aysel Gürel’in iki kızından biri olan Müjde Ar, annesinden, sanatçı kişiliğinden ve dizginlenemez üretkenliğinden bahsederken kaybettiği kişinin arkadaşı olduğunu belirtiyor. Belgeselde Aysel Gürel’in diğer kızı Mehtap Ar maalesef yok. Rahat tavrı, radikal duruşu ve cesaretli sözleriyle Aysel Gürel iyi ki hayatımıza dokunabilmiş.

Video Kaynak Youtube


Itunes kanalından Aysel’in albümünü dinlemek için buraya tıklayınız.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın