RuPAUL DRAG RACE SEZON 6 ŞOV YORUMU NETFLIX

RuPaul Drag yarışının 6. sezonunu Netflix’te yeni bitirdim. Sahneye girdiğinden itibaren kazananı yani Bianca del Rio maslahıyla programa katılan Roy Haylock programa hayat veren RuPaul’dan sonra izlemesi en keyifli katılımcıydı. 1975 Gretna, Louisina, Amerika doğumlu yetenek 14 yarışmacı arasında rakiplerini her hafta eleyerek 1 sene boyunca Amerika’nın Drag Süper Starı ünvanını taşıdı. Makyajını panda vari belirgin bulduğum Bianca del Riosaç, makyaj ve kıyafetten daha fazlası. Ülkemizde yaşasa Huysuz Virjin’in tahtını devredeceği hazır yetenek! 

Foto Kaynak IMDB


RuPaul Drag Race programının fanı sayılmam. Drag sanatçılarının, sanat, şov ve kozmetik dünyasına baştan aşağı beslediğini gönülden düşünüyorum. Her programının sonunda ‘Kendinizi sevmezseniz, bir başkasını nasıl sevebilirsiniz?’ sorusunu yönelten RuPaul’ın bu kadar kucaklayıcı tavrı, zamanında kendi çektiği zorlukları, empatisinin doruklarda olmasını takdirle izlemekten başka seçeneğiniz olmuyor. Daha önceki RuPaul şov yorumlarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Foto Kaynak IMDB


14. bölümü 2 gün içerisinde bir an sıkılmadan izledim. Her hafta verilen mikro ve makro görevleri tamamlamaya çalışan yarışmacılar bu mesleklerini icra edebilmek için jürilerin en daim yapıcı eleştiricileri ile kendi stillerini geliştirmek zorundalar. 6. sezon programının finalinde yarışmacılardan birinin erkek arkadaşı evlenme teklifi ediyor, RuPaul ise evlendiriyor. Finalin sürprizlerinden biri Plus Size yarışmacının zamanında ailesi tarafından evden kovulmasını yarışmanın bir bölümünde öğrenen RuPaul yarışmacının anne ve babasının Drag sanatı yapan çocuklarının seneler sonra destekleyici tavrını video ile görmekteyiz. Netflix Türkiye ekibine RuPaul sezonlarını izleme fırsatı verdiği için teşekkürler.

Foto Kaynak RuPaulDragRace


Yarışma boyunca hiç son ikiye kalmadan final koltuğuna oturan Bianca Del Rio sahnedeyken ve konuşurken RuPaul’un parlayan gözler, merak ve hayranlıkla Bianca del Rio‘nun sözlerini, takılmalarını yeniden izlemeyeğim. Blama It On Komedi şovu turnesinde olan ve Hurricane filmini tamamlayan Bianca del Rioile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Foto Kaynak Bianca del Rio

Kutay Çev.

Bir cevap yazın