RuPAUL DRAG RACE ALL STARS 4 ŞOV YORUMU NETFLIX

RuPaul Drag Race yarışmalarını Netflix‘te daha önce izleyip yorumlamıştım. Severek ilgiyle izlediğim, drag yarışması kalem ve deftersiz Netflix izlememe vesile olduğu için görsel şovun tadını çıkartabiliyorum. RuPaul’un fırlamalık dolu zeki yorumları ise neşemi yerine getiriyor. Sevgi söylemleri ile adeta dünyaya pozitiflik aşılıyor. Sanatın olduğu yerde kötü söylemlerin yuva yapması düşünülemez.

Foto Kaynak VH1


10 sezon boyunca  ön plana çıkan 10 yeteneğin bir araya gelerek yarıştığı RuPaul Drag Race All Star her hafta Netflix‘te izleyiciyle buluşmaktadır. RuPaul’u yarışma sayesinde tanımış, yaratıcı yorumlarını, podyumdan ilham almış şatafatlı kostümleri ile drag dünyasının ikonu. Yeni yetenekler yetiştirerek, Amerika’da drag kültürünün nesilden nesile aktarılmasına destek oluyor. Bu ticari girişimine şapka çıkartıyorum. Yarışmacılara dair detaylı bilgi için VH1 sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Gif Kaynak RuPaul


Her hafta yeni projeler ile makyaj, peruk, giyim, aksesuar ve kabere yönlerini sergileyen yarışmacılar televizyon aracılığıyla dünyada tanınır hale geliyor. Ülkemizde ana akım medyada saygıdeğer Huysuz Virjin ile Drag Queen’lerin görünürlülüğü yok edildi. Kıyasıya rekabetin olduğu programda hafif dozda çatışmalar mevcut, fakat duygu sömürüsü ülkemizdeki gibi programda 7/24 devam etmiyor. Kısa laf etmelerin dışında, sadece arkadan iş çevirmeye yönelik durum yok. Kostümü, saçı makyajı ezberi yetersiz olan  yetenek son ikiye kalınca, haftanın kazanan iki liderinin yapacağı oylama sonucu yarışmadan elenmektedir. Liderlerin jürinin son iki potasına soktuğu haftanın liderinin seçmesi, tüm yarışmacıları şovun finaline dahil ediyor. 


RuPaul Drag Race hakkında yazdığım şov yorumlara buradan ulaşabilirsiniz.

RuPaul resmi web sitesi için buradan keşfe çıkabilirsiniz.


Kutay Çev.


Bir cevap yazın