ÖLÜMCÜL LABİRENT FİLM YORUMU ESCAPE ROOM

Türk Hava Yolları ile ülkemizden Londra arası gidiş ve dönüşte yeniden çeşitli vizyon filmlerini izleme fırsatı buldum, yanıma aldığım kitabı çeşitli girişimlerime rağmen lezzetle okuyamadım. Türk Hava Yolları uçak içi eğlence sekmesinde yer alan ilk film dilimize Ölümcül Labirent olarak çevrilmesine rağmen filmin asıl adı Escape Room yani Kaçış Odası. 2019 yapımı 99 dakika süren film oldukça sürükleyici filmi bir kez bile durdurmadan izledim, arada kaynayan uçak içi anonsları bile duymak istemedim.

Foto Kaynak IMBD


Konusu itibariyle bir kaç insanın bir veya birbirine bağlı odalardan kurtarılmasını baz alan film tarzındaki filmleri seviyorum. Gerilim, korku, gizem ve macera kategorileri arasında gidip gelen kaçış odası filmi Chicago’da 6 kişinin para ödüllü oyuna davet almasıyla başlıyor. Belirlenen adreste toplanan 6 karakterin geçmişlerinden gelen seçilme nedenlerini filmin ortasında öğreniyoruz. Film sondan başlıyor gibi gözükse de aslında öyle değil. Her sahnede burda kesin bir karakter ölecek dediğim yerde ya kimse ölmedi veya birden fazla kişi pert oldu.

Tyler Labine

Foto Kaynak IMDB


Adam Robitel’in yönetmenliğini yaptığı filmi oyuncuları hakkında IMDB sitesine burayı tıklayarak erişebilirsiniz. Oyuncuların kendilerinden çok film vasıtasıyla filmin ve karakterlerin yansıttığı etkiden bahsetmek daha çok tercihim. Kanada doğumlu Tyler Labine’i Mike Nolan karakterinde izlemek neşeliydi. Sıcak, soğuk, ışık, ses gibi çeşitli kademelerde boğuşan ölümcül labirentin aslında şanslıların en şanslısını bulmak için ayarlandığını, önceki senelerde sporcuların, bilim adamlarının yarışma için seçildiğini anladığınızda filme konu olan 6 kişinin ortak yanları sizi şaşırtacak olabilir. Zenginlerin sponsorluğunda ayarlanan canlı ölümcül labirent şovlarını izleyerek keyiflenmesi fikri, gerçek hayatın özeti gibi.

Video Kaynak Youtube

Kutay Çev.

Bir cevap yazın