LADY GAGA FIVE FOOT TWO BELGESEL YORUMU NETFLIX

Kuzey Amerika müzik sektöründe en sevdiğim müzisyen Kanadalı Michael Buble. Buble’nin bu deneme ile hiçbir alakası yok. Michael Buble öncesi Lady Gaga’dan bahsedecek olmak tamamen rastlantısal. İtalyan asıllı New Yorker Lady Gaga’ya ait belgeselini izledim. Beklentimi oldukça düşün tuttuğum için, belgeselden hem etkilenip hem de gizemli dünyasına giriş yaptım. Benim gibi 1986 doğumlu sansasyonel, cüretkar ve yetenekli Lady Gaga‘nın Joanne stüdyo albümünün hazırlığını ve sonunda 2017 senesi American Super Bowl devre arası perfomansının aşamalarını paylaşıyor.

Foto Kaynak Lady Gaga


Lady Gaga albümünü 19 yaşında hayatını kaybeden Joanne isimli halasına adarken, babaannesi, babası, annesi ile ilişkisini kamere önünde sergiliyor. Babası konserlerinde, turnelerinde ve kızını destekleyebileceği her noktada yanında. Rahatsızlığı sonrası geçirdiği panik ataklar, spazmlar ve tutulmalar yanından her daim hazır bulunan kişiler tarafından masaj, rahatlatıcı hareketler veya sporla çözümleniyor. Lady Gaga ekibi, ailesi ve köpekleri ile Los Angeles ve New York’ta bulunan evinde albüm için çeşitli çalışmalar yaparken aslında çok yalnız, genelde yılgın fakat yoluna devam etmesini bilecek kadar hedef odaklı. 

Foto Kaynak Lady Gaga


İddiasından ödün vermeden, giysilerinin yeni albüm ile yalınlaşmasının hayranları tarafından kabül göreceğine dair inancı, ekip üyeleri ile kurduğu diyaloglar, ben sizden biriyim mesajı verdiği ağrıları ister belgesel için olsun ister gerçek Lady Gaga gerçeği 21. yüzyılı değiştirmeye devam ediyor. 2010 senesinde Paparazzi şarkısı bana Rotterdam’da kaldığım bir haftalık kış tatilini hatırlatıyor. Bu sebeple en sevdiğim şarkısı Paparazzi. 
Lady Gaga ile en güncel bilgiye sitesinden ulaşmak için tıklayınız.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın