ISSIZ BİR ADAYA DÜŞSEN YANINA KİMİ ALIRDIN? FİLM YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX

Issız Bir Adaya Düşsen Yanına Kimi Alırdın? Netflix filmi İspanyol Seçkisi için beni en çok şaşırtan film oldu. Madrid’de yaşayan dört gencin taşınma öncesi veda günü oynadıkları doğruluk gerçeklik oyununa odaklanan film masumane başlayıp tüm ilişkileri açığa çıkartıyor. Filmde mutlaka yer alması gereken konular nerede kaldı? diye içim içimi yerken ardışık olarak gelen itiraflarla duygusal gerilimim arttı. Soru çok bilindik idi, cevaplar ise 4 kişilik arkadaş grubunu kaosa sürükledi. Oyunculardan ikisini son dönem 

Foto Kaynak IMDB


Issız Bir Adaya Düşsen Yanına Kimi Alırdın? filminde iki kadın iki erkek arkadaştan iki erkek ve bir kadın Madrid’de aynı evi paylaşıyor. Doğruluk gerçeklik oyunu ise taşınmadan bir gece önce oynanıyor. Senarist yazar olmak isteyen oğlan ile, Oviedo Üniversitesi Asturias’a tıp eğitimi almak için hazırlanan diğer oğlan, toz pembe hayalleri olan bir genç kadınla evi paylaşmaktadır. Ek parantez Oviedo, Asturias’ta bir sene okuduğumu belirtirim.

Foto Kaynak IMDB


Diğer kadın ise doktor olmak isteyen oğlanla takılmaktadır. Ta ki taşınma öncesi veda gecesine kadar. Kutlama için gittiği barda tutarı fazla kaçıran grubumuz eve döndüklerinde eğlenceyi devam ettirmek için malum soruyu sorarlar. Cevap esnasında tüm sırlar dökülür, ev arkadaşı iki oğlanın sevgili olduklarını öğreniriz ama doktor olan oğlan diğer kızla eğlenmeye devam etmektedir. Londra’dan yazarlık/senaristlik bursu alan oğlan ise yazdığı senaryoda eş cinsel duygularından bahsetmektedir. 4 kişinin yer aldığı filmin çoğunun aynı mekanda geçtiği filmleri seviyorsanız İspanyol Seçkisi için izleyip yorumladığım Issız Bir Adaya Düşsen Yanına Kimi Alırdın? filmini Netflix‘ten izleyebilirsiniz.


Kutay Çev.

Bir cevap yazın