GUY DELISLE KUDÜS VE BURMA GÜNLÜKLERİ, PYONGYANG İLE SCHENZEN

PYONGYANG, BURMA, KUDÜS VE SHENZEN ORTAK YANI
ŞEHİRLERİ ÇİZGİ ROMAN İLE GEZMEK – GUY DELISLE


14-22 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Fuar Kültürpark Fuar alanında gerçekleşen 23. Kitap fuarına bu sene kaç kez gittim anımsamıyorum. Bu sene Zeynep Servili Çarmıklı tarafından yazılan Pembe Fili Düşünme kitabını yakın arkadaşıma imzalatmak için İnkılap Yayınevinin standında en ön sıradaydım, hem kitaplarımı imzalatmış hem de pırlanta gibi İzmir’li yazar psikiyatrist ile tanışmıştım. 2018 senesinde İzmir Kitap fuarı 2017 yılı ile kıyaslandığında %9 ziyaretçi artışı ile 483.725 kişiyi ağırlamış. 2019 senesi için İzmir Kitap Fuarı Tüyap sitesini takip için kontrol ediniz.
          

Seneler önce eserlerini imzalattığım yazarlar Buket Uzuner, Tuna Kiremitçi, Ayşe Arman, Doğu Yücel, Gülse Birsel, Füsun Önal idi. Kalbim ve aklım bu sene Banu Avar ile tanışmak için sıraya girip eserlerini imzalatmamı istedi fakat ona yaklaşabildiğim kadar yaklaşıp hayran ve kıvanç ile izlemekle yetindim. Ruhum Banu Avar imza seremonisini keyifini yaşadıktan sonra dönüp dolaşıp Karakarga Yayınları‘nın standına geldim.
Kanada doğumlu Çizgi Romancı Guy Delisle eşinin iş seyahatleri sebebiyle gittiği ülkelerde yaşadıklarını en yalın ve mizahi dille çizgi romana dönüştürüyordu. Kitapevlerinde her defasında inceleyip inceleyip sonra alırım dediğim çizgi romanları sonunda bu seneki İzmir Kitap Fuar’ından satın aldım. 
Kuze Kore’ye Bir Yolculuk Pyongyang, Çin’den Bir Gezi Hikayesi Shenzen, Burma Günlükleri,Kudüs Günlükleri.

Yalın çizimleri, net tasvir ve ikonik metinleriyle beni sürükledi. Guy ile yeni ülkeler gezme isteğim her sayfada daha da derinleşti. Karakarga Yayınevleri gibi Çizgi Romanlara odaklanan Türk Kitapevlerinin katlanarak çoğalması gelecekten beklentimdir. Başarabiliriz.

Karakarga Yayınlarından basılan eserlerini incelemek için tıklayınız.

Guy Delisle Eserleri için tıklayınız.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın