GERÇEK HESAP BU! KİTAP YORUMU NEJAT İŞLER

Gerçek Hesap Bu! Nejat İşler kitabının ilk baskısı Mayıs 2016’da Can Yayınları tarafından yayımlanmış. Mütevazi tavrını her sayfasında iddiasız bir şekilde en yalın dili kullanarak anlatan Nejat, hatırladığı ilk andan başlayarak çocukluk, ilk gençlik, ergenlik, deli çağları ve kariyerinin başladığı 1998 ve günümüze kadar uzanıyor. Nejat İşler’in en çok aklımda kalan projesi Çağan Irmak filmi Mustafa Hakkında Herşey filmindeki Fikret karakteriydi. İzleyin, izletin.

Foto Kaynak Can


Yaşadığı irili ufaklı duygusal tecrübesini, çocukluğunda ve gençliğinde giriştiği ticari faaliyetleri, yaşadığı rahatsızlıkları ve duygusal boşlukları fazla samimi dilde anlatan Nejat kafasında oluşan düşünce balonlarını söylerek rahatlama çabasına girebilmiş. Özyaşam anlatısına ergen edebiyatı diyecek kadar yaşadıklarını hafife alan hayatına giren adamlar ve kaybettiği adamlar olarak ikiye bölmüş. 

Foto Kaynak NTV


Gümüşlük’ü kutsal köyü kabul eden kitabın gelirini bile Gümüşlükspor’a aktaran biraz fanatik, biraz serseri, fazla bohem ve rahat tavırları her satırda okuyucuyu içine sürüklüyor. Gerginlikten uzak, aşka hayatına fazla deşifre etmeden duygusal ve kariyer aşamalarını paylaşan Nejat, oyunculuğu meslek etmek isteyenlerin özellikle okuması gereken kendi eserini kaleme almış.


Kutay Çev.

Bir cevap yazın