BİANCA KASIRGASI VE BİANCA KASIRGASI 2 BIANCA DEL RIO FİLM YORUMU NETFLIX

Netflix belgeselleri, dizi veya şovlarından fırsat buldukça filmlerini izliyorum. Film izlediğim zaman entellektüel zaman seçimime ihanet ediyormuş gibi hissediyorum. Belgeseller maratonundan sonra bu içsel düşünceden kurtalamayacağım. Netflix RuPaul Drag Race 6 sezonunun finalisti olan Bianca del Rio’ya ait Bianca Kasırgası ve Bianca Kasırgası 2 filmlerini izledim. Bianca del Rio RuPaul 6. sezon yarışmacısı olarak hiç bir zaman finale kalmadan yani fazlasıyla hakkını vererek birinci olmuştu.  Bianca del Rio’lu RuPaul Drag Race 6. sezon şov yorumu yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Foto Kaynak Netflix


İki film arasında birincisinde daha çok eğlendim. New York’tan Teksas eyaletine öğretmenlik yapmak için göç etmek zorunda kalan karakter, okulun en belalı sınıfında öğretmenlik yaparken eşcinsel olduğu için okuldan kovulunca Drag Queen olarak sınıftakilere ve okul yönetimine zekice kurduğu cümleler ve taşlamalar ile hadlerini bildirir. Deneyimlerek hem öğretir hem de çevresini eğitir. İkinci filmde ise okulun müdür yardımcısı tarafından Rusya’ya ödül bilim ödülü için göndertilen Bianca homofobik ülkede başına gelen olaylardan sağ salim kurtulmayı başarmanın peşindedir. Bianca öğretmen olarak kazandığu ödülü Moskova’da alacak mıdır?  

Foto Kaynak Netflix


Roy Haylock’un karakterize ettiği Bianca del Rio olarak kendini tanıttığı ilk andan itibaren birinci olacağını hissederek izledim. Filmlerini izlemek yarışmadaki dobralığını ve iddiasını göstermedi fakat harika sözler filmin arasına saklanmıştı. Bianca Kasırgası ve Bianca Kasırgası 2 filmleri Netflix’te erişilebilir olduğu için Netflix Türkiye ekibini kutluyorum.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın