DURU OLMAK NÜKHET DURU BELGESEL YORUMU netflix

Nükhet Duru’nun Hikayesi Var düet albumünde yer alan sanatçıların Nükhet Duru’yu samimiyetle anlattığı Duru Olmak belgeseli, İstanbul kent görüntülerine Nükhet Duru şarkılarının yerleştirildiği belgesel olarak hazırlanmış. Müzik dünyasının dört yapraklı yoncasından biri olarak anılan Nükhet, her daim kategorize edilmeye karşı olan duruşunu belgesel için verdiği röportajda sebepleriyle açıklıyor. Şokopop’un Youtube kanalına verdiği röportajdan kendini ifade ediş tarzına alışkım olduğum Nükhet Duru, şarkı ve kostüm seçimlerinin, şarkı söylerken yarattığı teatral aurayı tamamladığını itiraf ediyor.

Tüm dizi ve filmlerde İstanbul görüntülerinden sıkılan diğer bölgelerin insanları belgeselde gösterilen İstanbul görüntülerinden sıkılabilirler. İzbe İstanbul sokakları, karışıklık ve özensizlik dolu kentleşme çabasının boğazda seyreden gemilerle bulandırıldığı Duru Olmak belgeselinin çekici yanlarından ilk düet yaptığı Sıla, Mabel Matiz, Kalben, Funda Arar, Kenan Doğulu ve Teoman gibi ses sanatçılarının düet yaparken olan stüdyo kayıtlarına yer vermesidir.

Duru belgeselinde Nükket’in kişisel yaşamından çok müzikal yaşamının ve yayınlamış gazete/dergi haberlerine kısa kesitler olarak yer verilmesi, günümüz izleyicisini sıkmamak için hazırlanmış izlenimi vermekte. Bir buçuk saat olarak hazırlanan Duru Olmak belgeseli Nükhet Duru’nun sarsılmaz müzik piyasasındaki duruşunu, kalite dolu tutumunu ve ‘az çoktur’ felsefesiyle aldığı kararları izleyiciye yansıtıyor. Nükhet Duru’yu izlerken İspanyol Endülüs kadınlarını anımsadım. Güzel Kadın ve özel şarkılar için Duru Olmak belgeseli Netflix’te yayında.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

Bir cevap yazın