WHAT WE WANTED FİLM YORUMU netflix

Dört kez çocuk sahibi olmayı deneyip olamayınca Sardunya Adası’na tatile gidip rahatlamak isteyen Alice ve Niklas çiftinin hikayesini anlatan Netflix What We Wanted Was Wir Wollten izledim. Netflix’in zorla izleyin! önerisinde göremeyeceğiniz What We Wanted filmini bireysel çabalarım sebebiyle buldum.

Foto Kaynak Netflix

Fragramında İspanyol sanatçı David Bisbal’e benzeyen Elyas M’Barek ile Lavinia Wilson görünce Avusturya yapımı filmi Viyana’da başlayıp İtalya Sardunya Adası’nda devam ediyor. Çiftimiz varsa yoksa bebek beklediği için tatilde de kafalarını dinlemek isterken iki çocuklu modern ve varsıl Christl-Romed çiftiyle komşu olurlar. Çiftin aşırı ergen bungun 13 yaşındaki oğlu depresif haliyle filmin enerjisini düşürürken, bilmiş küçük kızları ise sürekli olarak minik tacizler peşindedir. Çocuk yapamadıkları için gergin çiftimizin ruhuna batan ergen ve çocuk ikilisi tatilin sınav konuları olurlar.

BEDENİN DAHA ZEKİDİR

Çocuk sahibi ailerinin gözünden çocuk hedefleyen çiftin düşüncelerini izlediğimiz What We Wanted filmi Ulrike Kofler yönetmiş. Peter Stamm’ın aynı isimli kısa öyküsünden uyarlanan film özetle ‘bedenin daha zekidir’ ve ‘ergenlik pişmanlıktır’ demekte. Arka planda cırcır böcekleri, İtalyan rüzgarı ve güneşi izlemek isterseniz What We Wanted ile 1 saat 33 dakikanızı ayırabilirsiniz.

Kutay Çev.

“WHAT WE WANTED FİLM YORUMU netflix” için bir yorum

Bir cevap yazın