SKIN WARS ŞOV YORUMU netflix

Skin Wars şov programının üç sezonluk maratonu için Netflix’e bir kaç hafta sonunu ayırdım. RuPaul Charles’ın ana jüri olduğu Skin Wars programını Rebecca Romijn tüm güzelliği ve duruluğuyla sunuyor. Vücut Boyama sanatçıları Robin Slonina ile Craig Tracy ise profesyonel yaklaşımlarıyla yarışmacıları yaratıcılık, teknik, göreve uyum doğrultusunda değerlendiriyor. Skin Wars yarışmasından önce vücut boyama sanatını daha çok partiler veya festivallarde yüz boyama ile ilişkilendirirdim, Amerika’da güçlenmekte olan sektör hakkında bir bilgim yoktu. Los Angeles’ta özel villada konaklayan vücut boya sanatçılarının performanslarını izlemek, izleyenleri de sürece dahil ediyor. Kırmızı halıda eserlerini sergileyen yarışmacılar, gelişim için farkındalığı yüksek geri bildirimler alıyorlar. Hamileler, sumo güreşçiler, drag queen’ler, cüceler gibi televizyon dünyasından görünürlüğü az olan bedenler üzerinde sanatlarını sunuyorlar.


Foto Kaynak IMDB

RuPaul’un yetenekleri değerlendirmesi için izlemeyi seçtiğim Skin Wars şov programı, her hafta gelişen küçük ve büyük görevleri ile etkilemekle kalmadı, çoğu zaman şaşırttı. İnsan bedeninin boya, sim ve aksesuarlarla görsel palete dönmesi sanatın sınırsızlığını gösterdi. Programı üç sezon boyunca takip etmek isteyenler vücut boyama sanatına çekilebilir veya tam tersi etkiyle geçici olarak boyanan vücutlara zaman kaybı olarak bakabilir. Sanatın insan bedenini palet olarak kullanan Skin Wars maratonuna desteğinden dolayı drag race yarışmaları ile dünyaya drag queen mesleğini tanıtmaya devam eden Ru Paul Charles’ı destekliyorum. Vizyonunu ve yaratıcılığını başka sanat dallarındaki yetenekleri destekleyerek hatta draq queen’leri Skin Wars şovuna dahil ederek, kendi sektörünü beslemektedir.

İlk sezon finalistini beğendiğimi, ikinci sezon finalistini bilerek ikinci sezonu izlediğim için birinci olan yeteneğe özellikle dikkat ederek ikinci sezonu takip ettim. Birincileri ilk iki sezonda yaratıcılıklarını teknikleri ve özgünlükleri ile bütünleştirdikleri için birinci olduklarını fark ettim. Özgünlük ve risk almak yaratıcılık gerektiren şov programında özellikle aranan kriterler idi. 100 bin Amerikan doları, vücut boyama boya markasına kendi ismiyle ürün çıkarma şansı ve Avustralya World Body Painting Festivaline iki kişilik bilet için ilk sezon on, diğer sezonda on ikişer kişinin yarıştığı Skin Wars maratonunun devamının gelmesini arzu ederim.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın