EL EMBARCADERO THE PIER DİZİ YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ blutv

İspanya yapımı El Embarcadero The Pier dizisi iki sezon olarak blutv platformunda yayınlandı. Doludizgin süren süren La Casa de Papel’den sonra ünü katlanarak artan Alvaro Morte’ye eşlik eden Veronica Sanchez, Irene Arcos ve Roberto Enriquez filmin başrolleri olarak yer alırken, Miquel Fernandez, Marta Milans, Judit Ampudia, Paco Manzanedo ve Cecilia Roth tüm bölümlerde dizinin hikayesini desteklemektedir.

Foto Kaynak IMDB

Sistemin öğrettiği aslında dayattığı heteronormatif ve tek eşli evliliğe tapınanların rahatsız olacağı El Embarcadero dizisi Valencia’da astronomik bütçeli mimarlık projelerine imza atan Alejandra ile evli olan Oscar ile alakalı, Oscar’ın Albufera kasabında tanıştığı Veronica’ya aşık olması sonucu gelişen olaylar, çift kadınlı ve sonradan eklenen çocukla daha da büyümüş. Sekiz sene süren kaçamak ilişkisinde iki kadınla hayat süren Oscar’ın cesedi Albufera rıhtımında bulunduğunda kasabanın polisi her iki kadını sırasıyla bilgilendirir. Evli kadın, kocasının gizli ilişkisini anlamak için sahte kimlikle Veronica’nın evine sızar.

Foto Kaynak IMDB

Kocasıyla mutlu bir ilişki sürdürdüğünü düşünen fakat, kocasının diğer hayatını öldüğünde anlayan Alejandra, işinden gücünden uzaklaşarak, kocası Oscar’ın yöneldiği kadına yakınlık geliştirir. Lezbiyen hislerini açığa çıkartıp, geceleri yeni kadınla yaşadığı zaman kendi sırrını açıklar. Oscar’ı kim, neden öldürdüğünü bulmak için 16 bölüm boyunca kıvranan ikili kadın cinselliği tüm boyutlarıyla yaşar. Açık ilişki, kaçamak seks ile kendilerini yeniden keşfeden ikili, sanki ölen adamın sırrını çözmekten uzaklaşırlar. Dizi hikayesine giren ve çıkan her kişiden şüphelendiğimi söyleyebilirim. Oscar’ın şehirde iş arkadaşı olan Fran, Alejandra’nın hem iş hemde en yakın arkadaşı Katia’nın kişisel hikayelerinin dizinin ilişki dozunu yükselttikleri bir gerçek. Katia’nın haftada bir seks buluşması yaptığı patronu ve kültür fizik öğretmeniyle yakalan ergen kızının lezbiyen ilişkisi, dizisini sadece heteroseksüel seks hayatına odaklanan Türk dizilerinin üzerine amazon orman ferahlığı veriyor. Her türlü ilişki türü, cinsel yakınlaşma, geçişken ruh durumlarını yansıtan dizi ilişkiler ölçeğinde özellikle izlenebilir.

Valencia’da ki endüstriyel evin karşısında konumlanan Albufera kasabasındaki karmaşık ve özensiz kasaba evi gözü yorarken, bohemliğiyle standardize edilmiş hayatı gevşetiyor. Kravat gömlek ceket kombinasyonun karşısında çıplak takılmak, kent ve kasaba hayatını iki farklı uçtan dönüştürüyor. İlişkiler ve ruhsal bunalımlarla ilgili kaygıları dizide görebilmek mümkün.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın