AFTER LIFE DİZİ YORUMU netflix

Mezar başında iki insan, ikiside eşini kaybetmiş fakat birbirlerine sohbetleriyle destek oluyorlar. Eşini kaybeden Tony, editörlük ve muhabirlik yaptığı gazetedeki iş yaşamına devam ederken acı çektiğini her sözcüğünde dile getirmeye devam ediyor. Kanser sebebiyle ölen eşinin ardından köpeğiyle birlikte kalan Tony, haylaz şakalar yaptığı eşini meme kanseriyle kaybetmesinin ardından daha da karamsar olmuştur. Ricky Gervais’in yazıp, yönettiği ve oynadığı iki sezon süren dizi sezon başında altı bölümden yaklaşık yarım saat süren bölümlerden oluşmaktadır.

Foto Kaynak IMDB

Eşinin hastane odasında çektiği vasiyet videolarını her bölümde izlemeye devam eden Tony yerel gazetede sürdürdüğü görevine devam ederken, postacı adam, seks işçisi arkadaş ve madde sağlayıcı ile yakınlaşır. Alzheimer babasının yaşadığı huzurevi ziyaretinde ise hem babası hemde babasının hasta bakıcısı ile sarkastik diyaloglar geliştiririr.

‘Hayat tekrar izlenemediği için değerli.’ Tony

Yerel gazetecilik görevinde türlü türlü karaktere ziyaret yapan Tony, ton sür ton giyimi ile yaşadığı kasabanın sadeliğini giyimi üzerinden yansıtmaktadır. Sakinliği, dinmeyen hüznü ile iki sezon boyunca ölen eşininin üzerinden dramı besleyen Ricky Gervais komedyen kimliğini After Life dizisi üzerinde dönüştürmeye çalışmış. Orta yaş bunalımını, gündelik diyaloglar ve alkol ile geçiştiren dizi karakterinin dönüşümü iki sezon boyunca izleyiciye yansımaktadır. After Life dizisi belki izlerken sıkar belki de oldukça tanıdık gelebilir.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın