SIFIR NOKTASI HO’OPONOPONO İLE MUCİZELER PEŞİNDE KİTAP YORUMU JOE VITALE

Ho’oponopono ve Joe Vitale ile bloğun üçüncü buluşması Sıfır Noktası kitabı ile gerçekleşti. Sıfır Noktası Ho’oponopono ile Mucizeler Peşinde başlığıyla Pegasus Yayınları tarafından basılan Ekin Duru tarafından çevrilen kitabın 2015 ilk baskını okudum. Kitap yorumu olarak farkındalık, kişisel dönüşüm kitaplarını yorumlamak diğer temalara göre bir nebze daha efor istiyor. Ho’oponopono Hawaii öğretisinin popülerleşmesine öncülük eden Joe Vitale insanlara, mekanlara ve eşyaya olan aka kordonlarımızı keserek sürekli olarak Seni Seviyorum, Özür Dilerim, Teşekkür Ederim, Beni Affet dörtlüsüyle arınmamızı ifade ediyor.

Foto Kaynak DR

Olan durumlardan ziyade kendi vasıtasıyla olay ve olguları iyileştirmeye odaklanan telkin olan Ho’oponopono yansıma olarak karşımıza çıkan durumların bizden kaynaklandığı inancına sahiptir. İç dünyasına çeki düzen verenlerin çevresine düzeni yansıtacağını savunan görüş, diğer kitaplardan ve eğitimlerden ilham alan bir çok örneği barındırıyor. Sağlık, Mal/Mülk, Para, Maneviyat ve Başkalarıyla Paylaşım temalarına ait onlarca örnek kitabın sonunda Ho’oponopono telkinini yaşamına uygulayanların adlarıyla okuyucularla buluşmuş.

Seni Seviyorum, Özür Dilerim, Teşekkür Ederim, Beni Affet sözlerini yaşamında sürekli olarak tekrarlayan bireylerin Sıfır Noktası’na ulaşarak blokaj yaratan anılardan kurtulup sıfır kilometreden yolculuğuna başlayacağını söyleyen Joe Vitale, epigenetik olarak geçmiş yaşamlardan ve kalıtsal olarak önceki nesillerden gelen inanışları şifalandırırak arınmanın gerekliliğini savunmaktadır.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın