BİRÇOK YAŞAM BİRÇOK ÜSTAT KİTAP YORUMU DR. BRIAN L.WEISS

Amerikan Dr. Brian L. Weiss kitabı sürpriz kütüphanede karşıma çıkınca okumakta olduğum diğer kitabı bırakıp, Birçok Yaşam Birçok Üstat kitabını okumalı ve artık Minimalizm gibi Geçmiş Yaşam kategorisi açmanın vaktinin geldiğini hissettim. Geçmiş Yaşam terapileri hakkında uzmanlaşamn Dr. Brian L. Weiss güncel olarak web sitesinden duyurduğu Geçmiş Yaşam terapi eğitimlerine devam etmekte. Web sitesinde sitesine erişim için brianweiss tıklamanız yeterli.

Foto Kaynak DR

Butik Yayıncılık tarafından 2006 yılında basılan Birçok Yaşam Birçok Üstat kitabı orijinal Many Lives, Many Master kitabı parapsikoloji adıyla listeleri epeyce meşgul etmiş. Suzan Coral çevirisi ile çevrilen kitap Catherine isimli hekimin terapi esnasında Geçmiş Yaşam deneyimlerine odaklanıyor. Catherine şimdiki yaşamında korkuları arasında sıkışıp kalmış, yaşam kalitesi gün be gün düşen ve sosyal izolasyonu tercih eden kronik endişe ve antidepresanla yaşamını devam ettiren hekimdir. Yolu Brian ile kesişince 18 aylık yoğun psikoterapi seanslarına başlar. Hem Catherine hem Brian tıp dünyasından tanıdık olmanın yanı sıra, geçmiş yaşamlardan da bağlantılı olduklarını keşfederler. Milattan Önce ve Milattan Sonra yaklaşık 86 yaşam yaşamış olduğunu itiraf eden Catherine, seanslarında detaylara inerek ortalama 20 tanesinde yaşantılarının kesitlerini paylaşır.

Catherine şimdiki yaşamında gündelik kararlarına etki eden kısıtlılıkların önceki yaşamlarında geçirmiş olduğu rahatsızlık, kitlesel hastalık, savaş, kölelik gibi unsurlarla ilişkilendirir. Diğer yaşamlardan elde ettiği deneyimleri detaylıca anlattığı bazı seanslarıyla pranglarından sıyrılır. Örneğin boğulma korkusu ameliyatında anestezi altındayken duymuş olduğu boğazına boru sokma aşamasıyla ilişkilidir. Ruhun ölümsüz olduğunu, bu dünyaya ve başka evrenlere ardışık olarak evrilmek için geldiğinin somut kanıtı olan Catherine, seanslar ilerledikçe ‘yaşsız’ olan varlığının şifalanmasını sağlar. Dr. Brian L. Weiss psikoterapi aşamasında Catherine vasıyasıyla üstatlardan gelen genel ve bireysel mesajları kendi yaşamına adapte ederek daha yetkin bir hekim olarak çalışmalarına devam eder. Yaşamın beş duyudan fazlası olduğunu somut kanıtı olan Birçok Yaşam Birçok Üstat kitabı gibi eserlerin çoğalmasını temennimle.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın