RUHLARIN YOLCULUĞU ÖLÜM VE YENİDEN DOĞUM ARASINDAKİ RUHSAL DÜNYA’DA NELER OLUYOR? KİTAP YORUMU DR. MICHAEL NEWTON

Bilyay Yayıncılık tarafından basılan Ruhların Yolculuğu kitabı Ph.D. eğitimine sahip Dr. Michael Newton’un danışanlarına uyguladığı psikoanaliz diyaloglarına dayanmaktadır. Hipnoz sırasında deneklerinin önceki yaşamlarından referans alarak günümüz ve sonraki yaşamda nelerle yüzleşeceğimizin birincil ağızdan kitaplaşması fikri ise oldukça şaşırtıcı. Ruhların düzeylerini, doğum ve ölüm anındaki geçişler ve ruhların beden seçimi gibi unsurlar kitabın temelini oluşturuyor. Milattan Önce yaşamış ve sonra belirli aralıklarla çeşitli beden seçen ruhlar, ara dönemde kümesinde olduğu grupla sürekli olarak iletişim halinde kendi gerçekleştirmeye çabalamaktadır. Rehberlik eden yaşlı, olgun ruhların rehberliğinde yeni deneyimleri nerede ve kimlerle deneyimleyeceğini seçmektedir. Kitapta danışanların süperbilinçteyken Dr. Michael Newton ile sohbetleri bir süre sonra şok vermekten ziyade sistemin oldukça basit olduğunu okuyucuya sunuyor.

Foto Kaynak DR

Ruhların yaşama geleceği aileyi ve koşullarını seçebildiği itirafları sayfaların içinden adeta yaşam amacını temellendiriyor. Müzik eğitimi almak isteyen bir danışanın kozmopolit New York kentini seçmesi gibi. Onlarca deneğin hipnoz esnasında doktora anlattığı bilgiler akışkan, geçirgen ruhlar aleminin sisteminin sade düzenini, asıl keşmekeş atmosferin yeryüzünde olduğunu bildiriyor. Doğumdansa ölümün ruh için daha kolay ve kaygan yapıya sahip olduğunu, dünyevi veya bu dünya dışı deneyim için defalarca hayata gelişimizi kanıtlayan Ruhların Yolculuğu kitabının devam kitabı olan Ruhların Kaderi kitabını okuyup yorumlayacağım.

Kutay Çev.

“RUHLARIN YOLCULUĞU ÖLÜM VE YENİDEN DOĞUM ARASINDAKİ RUHSAL DÜNYA’DA NELER OLUYOR? KİTAP YORUMU DR. MICHAEL NEWTON” için bir yorum

Bir cevap yazın