QUEER EYE WE’RE IN JAPAN ŞOV YORUMU – JAPON SEÇKİSİ NETFLIX

Değişim, dönüşüm programlarından hep en yitik, kendini salmış, sosyal ortamlardan çekilmiş, soyutlanmış bireyler seçilir. Netflix Queer Eye şov programı We’re in Japan sezonunda ise dört program boyunca orta yaşlı hemşire, 20’li yaşların ortasında genç eşcinsel erkek, 20’li yaşların başında dağınık ruhlu manga sanatçısı kadın ve evli fakat iletişimsiz evlilik yaşayan bir adamın dönüşüm hikayesi anlatılıyor.

Foto Kaynak IMDB

Her insanın yaşamına FAB5 ekibinin dokunması taraftarı olarak, eşcinsel açıdan kişilere yaklaşıp giyim kuşam, beslenme, kişisel farkındalık, dekorasyon ve kişisel bakım konularında dönüştürücü tüyolar veren ekibe Japon’yanın karizmatik influencer’ları yardım ediyor. Japon kültürü ile Amerikan tarzını birleştiren, dil handikabına rağmen, iletişimde çağ atlattıran yenilikler, programın izleyicisine neşe saçıyor. LGBTIQ görünürlüğünün doruk noktası olan Queer Eye, kuir dokunuşu ile tüm cinsel yönelim, seksüel tercihten kişilerin hayatının ahenkli bir şekilde değişebileceğinin göstergesi.

Kim olursa olsun, öncelikle iletişime geçerek, dinleyerek ve anlayarak yaklaşan FAB5 ekibi, sürekli olarak hayatına dokundukları bireyleri sarıp sarmalayıp neşe getiriyorlar. Kendini tutan, kasan ve ihmal edilen ruhlara kendi yardımlarını yapan Muhteşem Beşlinin samimiyeti her bölümde izleyicilerin içini ısıtıyor. Yeni hayatlarına başlarken, Tan, Jonathan, Bobby, Karamo ve Antoni’den ilham toplayan Japonların sevinçli dönüşümlerini merak ediyorsanız dört bölüm bitmesin isteyeceksiniz. Ekibin Japonlaşmış giyim tarzları ise dikkate değer.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

Bir cevap yazın