NEXT IN FASHION ŞOV YORUMU NETFLIX

ŞOV ŞİMDİ BAŞLIYOR

Queer Eye’dan tanıdığımız Tan France ile Alexa Chung’un on bölümden oluşan Next in Fashion şov programı Los Angeles stüdyolarında dünyanın farklı köşelerinden 16 tasarımcıyı ağırladı. Son sürat, duygu karmaşının yanı sıra, renkler, kumaşlar, modeller ve her yarışının sonunda gerçekleşen catwalk yürüyüşleri izlemesi keyif verdi. Netflix’in moda yarışma programı Next in Fashion şovunda Amerika, İngiltere, Çin, Güney Kore, Meksika, İskoçya, Hindistan, Kanada, Porto Riko ve İtalya’dan on altı yarışmacı katıldı. Yarışmacıların köklerinde Asya, Afrika, Avrupa ve Latin Amerika olduğu için tasarımlar çok yönlüydü.

Foto Kaynak IMDB

Başlangıçta ikili takım olarak yarışan tasarımcılar, haftalar ilerledikçe bireysel konseptlerini jüriye sundular. Yarışmanın kazanın en baştan favori gördüğüm kişi oldu. Amerikan yarışma programında başka ülkede kendi markasıyla tasarımlarını yapan bir tasarımcının kazanması beni çok mutlu etti. İlgiyle takip ettiğim, kedi yürüyüşünde neyi nasıl tasarladığını ve sunduğunu izlediğim kişinin gelecekteki çalışmalarını merak ediyorum.

Yarışmacılar kırmızı halı, baskı ve desenler, takım elbise, sokak modası, iç giyim, rock, spor giyim, askeri ve kot temaları için hazırladıkları çalışmalarla rakiplerinden ön plana çıktıkları yarışmalarda aklımda kışkırtıcı ilhamlar kaldı. Tasarımcıların ilham kaynakları moda ve giyime olan hislerimi perçinledi. Favorim olan tasarımcı ise Ashton Hirota oldu. Ashton’ın takım olarak yarıştığı Marco Morante ile hazırladıkları tasarımlar zamana meydan okuyan, düz desenleri ve siyah tonlarının kullanıldığı çalışmalardı. Moda endüstrisi, tasarım fakültesi ve modaya ilgi duyan herkesin zevkten dört köşe olarak izleyecekleri Netflix Next in Fashion şov programını yeni sezonlarının acilen çekilmesini arzu ederim. Final çekimine davet edilen elenen yarışmacılar, finalistlerin aileleri ve sürpriz Queer Eye Jonathan ve Queer Eye Bobby programı büyülediler.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

Bir cevap yazın