AJ AND THE QUEEN DİZİ YORUMU NETFLIX

Netflix için çekimleri tamamlanan AJ and The Queen dizisi Amerika’ya ve dünyaya kendi yaptığı Drag sanatının ispatlamış bir isme ait. RuPaul’a! Drag Kraliçesi RuPaul’u aynı isimde yayınlanan RuPual Drag Race yarışmalarından aşina olabilirsiniz. Podyumda her hafta farklı yarışmaya katılan drag yarışmacılarının kıyasıya yarıştığı programının ana jüriliği yapmakta, keyifli yorumları ve analizleri ise drag yetenekleri eleştirmektedir. Eğlencesi ve sarkastlikliği ise yüksek dozdadır.

Her bölümün 50 dakikaya yakın sürdüğü AJ and The Queen dizisi Amerika’nın on kentini gösteren yolculuk hikayesidir. New York kentinde yaşayan ve sevilisi tarafından dolandırılan Robert Lee kendi klubünü kurmak için biriktiği paradan olunca, son turnesine parasız fakat yeni problemlerle çıkmak zorunda kalmıştır.

Foto Kaynak IMDB

Oprah Winfrey’in kasetleriyle kişisel dönüşüm haritasını belirleyen Robert Lee, Oprah’ın gücünden esinlenmekte, başı sıkıştığında Beta kasetlerini karavanında açıp dinlemektedir. Yolculuğunda ev arkadaşı olan kör drag queen ile kurduğu iletişim, LGBTIQ+ dünyasının içerideki halini yansıtıyor. Robert Lee’ye yolculuğunda eşlik eden velet ise annesi ile kaybettiği bağı onarmaya ve kendini keşfetmeye çalışıyor.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın