LA CASA DE LAS FLORES 2 THE HOUSE OF FLOWERS 2 MEKSİKA DİZİ YORUMU NETFLIX

La Casa de las Flores The House of Flowers Netflix dizisinin ikinci sezonu 9 yepyeni bölümüyle bir çırpıda izlendi. +18 olarak belirlenen Meksika yapımı kara komedinin yeni sezonunu ise merakla bekliyorum. Dizinin bölümlerini bir an önce tükettiğimden değil, dizinin büyülü dünyasına kendimi kaptırmam kaynaklı bu bekleyiş.

3 kardeşin annelerinin ölümüyle daha da karmaşıklaşan yaşantılarını diziye katılan yeni karakterlerle daha da karıştırdı. Dul kalan baba ise sahip olduğu maddi kaynaklarını spirütel maceraya yönlendirmeye başladı.

Madrid’de yaşayan lezbiyen avukat, seks bağımlısı papaz, gizemli güçlerle etrafını tarikat üyeleriyle kuşatan mavi tonlarına sığınan spirütel kadın ve daha nicesi ikinci sezonda diziden ayrılan evin annesi yani dizinin ilk sezon başrolü Veronica Castro’yu her bölümde arattı. Veronica Castro’nun ilk sezon sonunda evi terketmesinin ana sebebi Houston’a kanser tedavisine gitmesiydi. İlk sezonda ailenin sahip olduğu çiçek dükkanını ve aynı adla faaliyetini sürdüren drag queen’lerin yer aldığı kabereyi geri almaya çalışan 3 kardeş, cinsel hayatlarına yeni katılan kişilerle amaçlarına ulaşmaya çabalıyorlar. Seks satar mantığıyla dizinin içerisine yeterli dozda ilişki detayları yerleştirilmiş.

Foto Kaynak IMDB

Dizide yer alan kabare şovda yer alan drag queen’ler, yaşamsal gücü Talento Mexico programında kendini öksüz sihirbaz (şarkıcı) kız olarak konumlandırmaya çalışan ergen kız, cinselliğini bastırmak durumunda kalan seks bağımlısı papaz, biseksüel sevgilisine geri dönen aile avukatı dizinin sonuna doğru sevgilisinin kız kardeşinden çocuk sahibi olma adımlarını gerçekleştiriyor. Kuaför dükkanında seks bağımlılığı için grup terapisine giden evin yardımcısının lezbiyen olduğunu, tarikat lider kadının etrafına topladığı müritlerle varsıl iş insanlarının paralarını ve sosyal imkanlarını kullanmak çabalarını izliyoruz.

Cinsiyet geçiş ameliyatı olduktan sonra doğduğu topraklara dönen avukat Jose Maria ile boşandığı eşi ve oğluyla Madrid’de yaşaması, hem mesleğini hem de sosyal yaşamını rahatça sürdürebildiği İspanya’nın özgür ortamını sergiliyor. Dizinin ahengi, karakterlerin annelerini ardında bıraktığı dinamikleri çözmesi henüz ikinci sezonda tamamlanmadı, sadece evrildi. La Casa de las Flores’in üçüncü sezonunu soluksuz bekliyorum.

Kutay Çev.

Daha önce yorumladığım La Casa de las Flores ilk sezonuna tıklama yaparak ulaşabilirsiniz.

Video Kaynak Youtube

“LA CASA DE LAS FLORES 2 THE HOUSE OF FLOWERS 2 MEKSİKA DİZİ YORUMU NETFLIX” için bir yorum

Bir cevap yazın