MADRE FİLM YORUMU NETFLIX

Rekor bir süre sonra izlemek için seçtiğimiz Şili yapımı Madre filmi bir buçuk saat boyunca sinirsek hamile bir annenin, otistik olarak nitelendirilen çocuğuna bakıcı bulması ile daha da karmaşıklaşan aile içi terörünü anlatmaktadır. Karısı ikinci bebeğine hamileyken işinin gücünün ve kaçak etin peşinde olan baba kişisi Tokyo’da uzun iş gezilerinde hamile anneyi raydan çıkmış çocukla yalnız bırakır. Hem hamilelik hem de ergenliğe giren oğlunun tuhaflaşan davranışlarının dizginlenmesi için karşısına çıkan Filipinli kadın, evin yeni dadısı olur.

Bir buçuk saat süren filmi üç bölüme ayırırsak, ilk bölüm dadıyı buluş, ikinci bölüm hamile annenin rahatsızlarla boğuşması ve halüsinasyonlar görmesi ve son bölümde olayları çözmeye çabasını izlerken son bir dakikada annenin başına neler geldiğini öğreniyorsunuz. Dadının, otistik diye nitelendirilen fakat otistik oyunculuktan çok başka bir rahatsızlıktan müzdarip oğul filmin sonuna doğru meğersen ne işler çevirdiğini görüyorsunuz. Dadının veletle iletişim kurarken kullandığı Filipince dilinin tehlike arz ettiğini telefona yüklediği aplikasyonla çözen fakat kimseye inandıramayan annenin ve ailenin sonu ürkütücü. İspanyolca konuşmalar anlaşılsa da çevirmenin Filipin dilini çevirmemesi, dadının yaptıklarına gizem katmak için mi yoksa başka bir tercih mi bilemedim. Annenin hamileyken kocası tarafından yalnız bırakılıp dadıya sonsuz güven ve parayla herşeyi çözme önerisi her zaman işe yaramıyor.

Dadıyı oynayan Aida Jabolin adlı şahsın kılığına girip kostüm partisine katılmak isterim. Videodan karakterlerin tipine bakıp izleyip izlememe kararını kendiniz verin. Hamile kadının şarap içmesi, otistik çocuğun göz teması kurması gibi gerçeklerle tıp tarihi kendini Şili’de baştan yazmış.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

“MADRE FİLM YORUMU NETFLIX” için 3 yorum

Bir cevap yazın