FALLING INN LOVE FİLM YORUMU NETFLIX

2019 yapımı Falling Inn Love Netflix filmi pastoral Yeni Zelanda ülkesinin adeta şehir pazarlamasına destek olmak için üretilmiş gibi geldi. Şehir yaşamından bunalanlar pastoral yaşama öykünenler Falling Inn Love filminden büyülenebilir. Bir buçuk saati biraz aşan romantik komedi tarzındaki film aslında pastoral romantik komedi kategorisinde değerlendirebilir. San Francisco’da eskimiş bir flörtle oyalanan ve iş hayatında çalkantılı döneme giren esas kızımız Gabriela, talihsizliklerle boğuşup depresyona girer. Bunalımdan ve yaşadığı şehirden kaçışı ise Yeni Zelanda’da online yarışmada kazandığı pansiyonla gerçekleşir.

Foto Kaynak IMDB

Bavuluyla uzun bir uçak yolculuğu ve otobüs aktarmasının ardından kasabaya ulaşan Gabriela eşcinsel iki adamın işlettiği kafesinde bölgenin samimi havasına adapte olur. Eşcinsel evliliği seneler önce onaylayan Yeni Zelanda, LGBTQ+ özgürlüğünü desteklemektedir.

Kazandığı pansiyonun harabe olduğunu fark etmesiyle kasabının tek malzeme satan dükkanında malzeme tedariğine başlayan başrol oyuncumuz gittiği her yerde bölgenin yakışıklı müteahhiyle denk gelir. Her köşeden çıkan dağınık görüntülü genç, başrol oyuncumuzun sevgili adayıdır. Geçte olsa birliklerine güven oluşturan çift bakımsız pansiyonu derlemek toplamak için işbirliğine girişir. Peyzaj mimarı, mekan işleten LGBT+ çift ve kasabada tanıdığı diğer kişiler pansiyonun yenilenmesine destek olur. Filmde yer alan kırsal görüntüler & huzur verici turistik detaylar, Yeni Zelanda’nın Yüzüklerin Efendisi filmlerinden sonraki şehir pazarlaması hamlesi için minik bir destek gibi.

Kutay Çev.

“FALLING INN LOVE FİLM YORUMU NETFLIX” için 2 yorum

Bir cevap yazın