USTALIK GEREKTİREN KAFAYA TAKMAMA SANATI İYİ BİR YAŞAM SÜRMEK İÇİN SEZGİLERE AYKIRI BİR YAKLAŞIM KİTAP YORUMU MARK MANSON

Mutluluk, kendini tanıma, alışkanlıklar ve ilişkiler hayatı düzen sokmak için odaklandığımız başlıca konular. Sıkıntı veren konuyu örtbas etmek yerine tüm gerçekliğiyle kucaklamayı tavsiye eden Mark Manson ‘un Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı İyi Bir Yaşam Sürmek İçin Sezgilere Aykırı Bir Yaklaşım kitabı dokuz bölüme ayrılarak yazılmış. Butik Yayıncılık tarafından 2018 yılında basılan 200 sayfalık eser takibi kolay, uygulama için motive edici dilde yazılmış çünkü Mark Manson kendi yaşam kesitlerinden örnekleyerek aslında blog paylaşımlarını kitaplaştırmış.

Foto Kaynak Butik Yayıncılık

Sosyal medyanın aldatıcı pırıltısı, takip edenleri duygusal ve sosyal krize sokarken, yaşamın gerçekliğini kamufle etmektedir. Sıkıntıları ve pürüzlerin derinine inip, duyguları yaşamak gereklidir. Sürekli mutluluk çabası bireyleri negatifliğe itmektedir. Daha önemli dertleri sorun edip dönüşmemiz gereklidir. Yaşamımızda önem verdiklerimizin konulara ilişkin pürüzlere takılıp günümüzü, gecelerimizi ve günlerimizi tüketmekteyiz. Geçici konulara duygusal yatırım yapıp, enerjimizi tüketeceğimize yaşam önceliklerimizi belirleyip, sıradan olmayan durumlara odaklanmalıyız. Daha önemli takılacağımız konu olmazsa tabii ki, komşumuzun tuhaf davranışını kafamıza takarız. Değerli olana efor harcamalıyız.

SÜRECE DEĞİL, SONUCA AŞIK

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabında diğer önemli konu ise hepimizin sonuca açık olup, süreci es geçmemiz. Mark Manson rock yıldızı olma hayali varken bir an evvel sahnelerde, büyük hayran kitlesine sahip olma arzusunu besleyip, basamak basamak gelişen yıldız duruşunu göz ardı etmesine neden olmuştur. Kendimizi veya başkalarını abartıp yaşayarak ortalama hayatlarımızı süslemeye çabalıyoruz.

KENDİNE HAK GÖRME KÜLTÜRÜ

“Kendine hak görme kültürü” olarak tanımladığı duygu durumu hakkında örnekleri kitabın geneline yayılmıştır. Konu hakkında tüm herkesin üzerine alınması gereken ödevleri mevcuttur. Mark Manson ‘un yaşadığı dramlardan ve sorumsuzluk dolu geçmişinden arınıp aydınlandım havasını kitapta hissediyorsunuz. Kim bilir belki kitabına referans olan bloğunu okumuş olabilirsiniz, çeşitli konu başlıkları hakkında elektronik kitaplara web sitesinden ulaşma imkanınız mevcuttur. İsmin üzerine Mark Manson tıklayarak resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Kutay Çev.

“USTALIK GEREKTİREN KAFAYA TAKMAMA SANATI İYİ BİR YAŞAM SÜRMEK İÇİN SEZGİLERE AYKIRI BİR YAKLAŞIM KİTAP YORUMU MARK MANSON” için 16 yorum

Bir cevap yazın