SILA ÇEŞME AÇIKHAVA KONSERİ MÜZİK YORUMU 13.08.2019

Sıla ‘yı canlı olarak doğum günü sürprizi olarak Çeşme Açıkhava konserinde izlemek fırsatım oldu. Üretken, katma değer yaratan, duruş sahibi Türk imajını dolu dizgin yansıtan Sıla  Gençoğlu’nu beşinci defa canlı izleme serüvenimi Müzik Yorumu kategorisinde paylaşmak istedim. Konser sırasında repertuarını şarkı şarkı not etmeyi ihmal etmedim. Konserin açılışında ard arda seslendirdiği Yabancı ve Yan Benimle eserlerini baştan sona seslendirdi. İlk yarıda aşağıdaki sırayla 13 şarkıyı canlı olarak söyledi.

 1. Yabancı
 2. Yan Benimle
 3. Sevişmeden Uyumayalım
 4. Bana Biraz Renk Ver
 5. Kenar Süsü
 6. Oluruna Bırak
 7. Belalım
 8. Yoruldum
 9. Ateşle Oynama
 10. Sabır
 11. Vaziyetler
 12. Aslan Gibi
 13. Kafa
 1. Afitap
 2. Acısada Öldürmez
 3. İnşalah
 4. Haytalar Dükkanı
 5. Vur Kadehi Ustam
 6. Saki
 7. Muhbir
 8. Zeybek
 9. Karanfil
 10. Dan Sonra
 11. Alain Delon
 12. Referans
 13. Engerek

Türkçe pop müziğin en değerli bulduğum kadın sanatçısı Sıla’nın üç vokalisti yeniden sahnedeydi. Daha önce çeşitli solo şarkılarından tanıdığımız Sibel Gürsoy ve Tuba Önal sahnedeydi. Her ikisinin sesi Sıla’dan bağımsız olarak güçlü ve destekleyici. Sıla ‘nın yaz konserleri turnesi hakkında detaylı bilgi için resmi sitesini Sıla‘yı tıklyarak ziyaret edebilirsiniz.

Sıla ‘nın erkek vokali Dünya Kızılçay ise şahsımı konserden en uzaklaştıran unsurdu. Eğitim aldığı sesiyle şarkıların ritmini değiştirdi. Ateşle Oynama düetinde vibrasyon yaptığı sesiyle şarkıları zedeleyen Dünya’nın sesini işittiğimde en sevdiğim şarkılardan dahi haz alamadım. Sıla’nın ısrarla ses oyunlarını abartan vokal desteğinden ısrarcı oluşunu anlayamadım. Sıla  ekibi için güncellemeye gidebilir. Sıla ‘nın konser kıyafetleri ve saçı ise kılık kıyafetini kurgulayan yardımcısı hakkında soru işaretlerini aklıma getirdi. Özetle, Sıla ‘nın şahıs olarak yaratıcı zekasından ve sesinden aldığım lezzeti, görüntüsünden ve ekibinin çeşitli unsurlarından alamadım. Konserin girişinde çektiğim Yabancı ve Yan Benimle videosunu paylaşmak isterim.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

“SILA ÇEŞME AÇIKHAVA KONSERİ MÜZİK YORUMU 13.08.2019” için 4 yorum

 1. Sıla’nın çok tok ve kendini içine çeken bir ses rengi var. Hiç konserine gitmedim, ama yazdıklarınızdan dolayı, canlı sesi dinlemek sahne, görünüm ve arka plandaki işleyişi epey etkiliyormuş.

Bir cevap yazın