OTHERHOOD ÖTEKİLİK FİLM YORUMU NETFLIX

New York şehrinde geçen Otherhood Ötekilik Netflix yapımı olarak Ağustos’ta vizyona girdi. New York eyaletine bağlı Poughkeepsie kentinde doğup büyüyen üç oğlanın, çalışmak için Manhattan’a gidince annelerini unutmuş olmaları anneleri anneler gününde buhrana sokar. Arabaya atlayıp New York merkezine yolculuk yapan üç anne, bağımsızlaşan oğullarının hayatlarına baskın yaparlar. Netflix Otherhood Ötekilik filminde, iş güç aşk peşinde koşan evlatlar, orta yaş krizindeki annelerin kendilerini yalnız hissetmelerinden dolayı anneleri tarafından mercek altına alınırlar. Seks hayatları, cinsel tercihleri, iş hayatları, evlilik durumlarına anne hamlesi gören oğulları daha karmaşık metropol günleri beklemektedir.

Foto Kaynak IMDB

Anneliğin duygusal işkenceye dönüşüp, evlatlar üzerinden kurulan fazla ilgiden müzdarip Manhattanlı gençlerden biri evlenme teklifine hazırlanırken, diğeri ise eşcinsel olduğu için taşıyıcı anneden sahip olduğu bebeğini annesine sevinçle müjdeler. Üçüncü oğlan ise spor dergisi altında maskelediği derginin temasının çıplaklık ve seks odaklı olduğunu dile getirmek durumunda kalır.

Üç annenin kendileri ile yüzleşmesini izlediğimiz film, anneler günü sebebiyle içsel yolculuk görevine çıkan Angela Bassett, Felicity Huffman ve Patricia Arquette’nin arkadaşlıklarından güç bulmasına olanak veriyor. American Horror Story’den anımsadığım Angela Bassett’in oyunculuğu, kostümü ve rolü favorim oldu. Umutsuz Ev Kadınları dizisinin Lynette Scavo’su ise alkol kadehi elinde havalı hali hoşuma gitti.

ŞEHİR PAZARLAMASI

New York’un şehir pazarlaması, marka şehir olarak popülerliği çekilen dizilerden, sansasyon yaratmış filmlerden, global firmaların genel merkezlerinin bulunması sebebiyle avantajlı konumda. Netflix Ötekilik filminde gerek iç mekan pencerelerinden gözüken New York şehir manzarası, gerek dış mekan çekimlerinde kadraja giren New York ikonları filmi izlemek için güzel sebepler. Filmlerin şehir pazarlamasına katkıları ise başlıca paylaşım konusu olmalı.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

“OTHERHOOD ÖTEKİLİK FİLM YORUMU NETFLIX” için 2 yorum

Bir cevap yazın