BODYGUARD DİZİ YORUMU NETFLIX

Birer saatlik sadece 6 bölümden oluşan Netflix Bodyguard dizisi tüm hızıyla başlayıp bitti. İş kişisel korumaya gelince arada gelişmesi beklenen romantizm ve aşk meşk karmaşa üçgeni Bodyguard dizisinde de bol miktarda mevcuttu. İki çocuk sahibi olan ve boşandığı eşiyle diyaloğu koparmayan David Budd, eski eşiyle duygusal iletişimini kesmemiş, çocukları eve bırakır veya alırken eski eşine yürümeyi ihmal etmiyor. Dizide kullanılan gri, lacivert tonlar ve kapalı Londra havası, filmin dinamizmine katkısını azaltmıyor.

Foto Kaynak IMDB

Savaş gazisi David Budd, izinliyken sahip olduğu pür dikkat sebebiyle terör saldırısını engellediği için ödül olarak daha büyük belanın içine çekilir. Ödül mekanizması adeta ceza üzerine kurulmuştur. Görevi İç İşleri Bakanını koruyup, kollamaktır. Terminatör vari David Budd ile, kadın gücü benden sorulur enerjisi yayan Julia Montague ilişki derinleşir. Tam derinleşiyor derken görev içinde görevin içine düşen David Budd kendi geçmişi ve şimdiki zamanı arasında gergin olayları kendine çeker. Nitekim güvenlik, kişisel zaaflar, terör saldırıları, itiraflar ve sorgulamalara işleri daha da karıştıran iç ve dış güçler eklenir. Karakterler arasında bağlantıyı netleştirmek için elinize kağıt kalem alıp notlar alabilirsiniz. Not almaya değer mi? Değmez.

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

“BODYGUARD DİZİ YORUMU NETFLIX” için 4 yorum

  1. Konuya tam hakim değilim, henüz tam incelemedim ama söylendiği gibi Netflix gibi mecralara sansür gelirse işin tadı tuzu kalmaz. Demokratik, kültürel, sosyal vs. her açıdan can sıkıcı bir durum.

    1. Keyif kaçıran durumdan haberim var. Dünyanın dört bir yanından seçilerek Netflix ile yayınlanan belgesel, dizi ve filmlere sansür gelecek olması tek tip insan yaratma ideolojisini besliyor. Televizyonlarda hali hazırda yayınlanan diziler ve haber bültenleri oldukça hastalıklı ve sağlıklı birey gelişimi için zedeleyici. Netflix seçimle izlenebilen bir platform, gelen bu karar ise üzücü.

Bir cevap yazın