LA CASA DE PAPEL 3 DİZİ YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX

Zevkle ve dur durak demeden neredeyse mola vermeden izlenen ve bu motivasyon ile doğal olarak yayın hayatına girmesini beklediğim Netflix La Casa De Papel Money Heist 3. sezon dizisi 8 bölüm boyunca bir an olsun ekran başından kaldırmadı. Büyük soygun sonunda hayatta kalan ve ekibe banka soygununda dahil olan 8 kişi, ikişerli gruplarla iki sene boyunca tatilin, eğlencenin ve zenginliğin tadını çıkartı. Görünmez olma zorunluluğu ile İspanya’dan uzakta kalan ekip, bir şekilde Rio’nun kendini belli etmesi ile hem kendini hem de Tokyo’yu Interpol ile kovalama avına sürükledi.

Foto Kaynak IMDB

Guna Yala, Panama’da Tokyo ve Rio, Pampas, Argentina’da ise Helsinki ve Nairobi vakit geçiriyordu. Denver ve ekibe dahil olan Stockholm yeni doğan bebekleri Cincinnati ile Tayland’da, Profesör ve eski polis yeni Lizbon lakabıyla Endonezya’da pür neşe içinde takılmaktaydı. Nitekim Rio ve Tokyo’nun karmaşa yaratması ekibi yeniden bir amaç için bir araya getiriyor. Yeniden 2 aylık plan ile direnişe geçen La Casa De Papel ekibine Bogota, Palermo ve Marsella karakterleri katılıyor. Bu defa İspanya Merkez Bankası’na girip altın külçelerini elde etmek isteyen ekip, kusursuz planla bankanın içerisine teşkilat oluştururlar. Ekibe yeni giren karakterler ise gerek mesleki özellikleri gerekse teknik kabiliyetleriyle ekibe soygun için destek olurlar. Bu defa yerin metrelerce altında olan banka kasasına girerek, içeriye dolan sudan çıkardıkları külçeleri eritmekte görevini başarmaya çalışırlar. Aynı zamanda kasaya bitişik devlet sırlarının saklandığı gizli kutuları ise ele geçirip kozlarını ceplerine atarlar. Durumlar iyice karışacaktır. Duygular ile gerçekler arasında seçimler dizinin akışını değiştirecektir.

ŞEHİR PAZARLAMASI

Netflix La Casa De Papel dizinsinin sekiz bölümünde bu defa sürekli mobil olup Lisboa ile soygunu yöneten Profesör, İspanya’nın farklı bölgelerini ön plana çıkaran görüntüler ile adeta kıyıda köşede kalmış İspanya şehirlerinin pazarlamasına katkı sağlamaktadır. 4 ülkeye ayrılan 8 karakter Panama, Arjantin, Endonezya ve Tayland’ı görsel şova dönüştürürken, filmlerin marka kent pazarlamasına desteğinin kanıtıdır. Soygun dizisinden halkın desteğini alarak Madrid kentinde direniş sembolü olan ekibin ünü tüm İspanya topraklarına yayılmıştır.

Stockholm’un oğlunun doğum günü için hazırladığı parti masası ise vegan ikramlarla doluydu. Veganlığı ön plana çıkaran diğer karakter ise Helsinki idi. Helsinki önceki sezonda kaybettiği sevgislisi Oslo’dan sonra soygunu yöneten Bogota ile takılmaya başladı, fakat diziye eşcinsel detaylar hakim değildi Tıpkı veganlık gibi temasal olarak değinilmişti. Dizi, LGBT karakterlerin görünürlüğü sebebiyle artı değer kazanırken dizide silahların ön planda olması ise endişe yaratmaktaydı. Dizi yorumu için analiz edilmesi gereken sayısız detay var. Üçüncü sezonu yeninden izlersem yorumlarımı genişletebilirim. La Casa De Papel İkinci sezon sonrası yazdığım film yorumumu aşağı ekledim.

NETFLIX LA CASA DE PAPEL – İSPANYOL SEÇKİSİ

Kutay Çev.

Video Kaynak Youtube

“LA CASA DE PAPEL 3 DİZİ YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX” için 2 yorum

  1. Spoiler içerir diye çok detaylı okuyamadım korkudan. İzlediğim iki diziyi bitirmeden daha başlamak istemiyorum o yüzden heyecanla bekliyorum :))

    Bu arada bu siteden seni takip edebiliyor muyuz ? Bulamadım da …

    1. WordPress’te sistemi yeni yeni çözmekteyim, blogspot daha kullanıcı dostuydu. Takipçi butonu eklediğimde size bildireceğim. (:

      Dizi ve film yorumu yaparken spoiler vermektense kendimce sosyal, kültürel ve gözlemsel olarak karakter ve içeriğini yorumlamaktayım. Müdavimleri önceden bilgilendirecek detayları vermekten itina etmeye çalışıyorum çünkü La Casa de Papel, Walking Dead’den sonra La Casa de Flores’ten önceki favorim oluyor.

Bir cevap yazın