EMBARAZADOS WE ARE PREGNANT FİLM YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX

Türkiye Netflix‘i tercih etme ana sebebim İspanya çıkışlı bir çok dizi ve filmi izlemeye olanak sağlaması. Bu defa, İspanya’nın üzerine yüksek lisans tezimi yazdığım Bask şehri San Sebastian – Donostia’da çekilen Embarazados We Are Pregrant filmini yorumlayacağım. Alexandra Jimenez ve Paco Leon’un başrolünde oynadığı film 2016 yapımı ve 1 saat 40 dakika sürmektedir. Evliliklerini bebekle renklendirmeyi düşünen kadın, fark etmeden baskıladığı kocasının tüp bebek aşamasında kendinden uzaklaştırır. Senelerdir üzerinde çalıştığı güçlü kadın karakter üzerine yoğunlaşan koca ise, tüp bebek tedavi aşamasında eşini yalnız bırakmamak için, senelerce emek verdiği işinin toplantısına eşlik edemez.

Foto Kaynak IMDB

Sonuç olarak, bebek sahibi olmak için baskıcı kadın ile bebeğin şart olmadığını düşünen erkeğin yolları ayrılır. Erkek iş yerine yeni başlayan stajyer ile deneysel vakit geçirirken, kadın ise yalnız anne olarak tüp bebek tedavisine başlar bu defa tek başınadır. San Sebastian şehrinin yeşilliğini, bakımlı caddelerini, gelişmiş yaşam kalitesini ve hafif melankolik havası film için yerinde tercih olmuş. Yeninden San Sebastian Donostia şehrini görme isteğim oluştu.

ŞEHİR PAZARLAMASI

Şehir Pazarlaması için Netflix Embarazados We Are Pregnant filminin çekildiği Kuzey İspanya resmi adıyla Bask Ülkesi şehri, ön plana çıkan İspanyol sineması ve Şehir Pazarlaması ve Ülke Pazarlaması için analiz edilebilir. Marka kent olarak kişi başına düşen en fazla Michelin yıldızlı restorana sahip San Sebastian Donostia, filmde gastronomik olarak maharetini göstermemiş. Filme yerleştirilen gazlı içecek ve online sipariş uygulaması ise kararında olmuş. Elbette Amerikan sineması ile İspanyol sinemasına Şehir Pazarlaması ve ürün yerleştirme bakımından bakıldığında İspanyol sineması emekleme aşamasında denilebilir.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın