VE ÖYLEDE OLDU! “ŞÜKÜR MUCİZELERİ HAREKETE GEÇİRİR” KİTAP YORUMU CAN PERİMCEK

Düşünceler değiştiğinde, kaderin değişeceği inancını savunan Ve Öylede Oldu! kitabı bir oturuşta okuması kolay, dili fazla samimi ve soluksuz yazılmış hissi veriyor. Aklın, kalbin ve ruhun titreşimler sayesinde birbiriyle iletişim halinde olduğunu canlı ve cansız tüm varlıklar deneyimliyor. Çekim yasası ile detay belirttiğimiz durumları hayatımıza çekmek için yapılacak sistem çok basit, arzuladıklarımızı net bir şekilde dillendirerek beklemek.


Tarsus doğumlu olan Can Perimcek’in İstanbul ekseninde özellikle İstiklal Caddesi etrafında gelişen olayları hüsranlar, işsizlik, aldatmalar, kendine güvensizlik, aile kodları arasında kalmışlık ve bol miktarda yalnızlık içermektedir.  Birinci Baskısı 2018 ayında Müptela Yayınları tarafından basılan Ve Öylede Oldu! kitabı Farkındalığı Arttırma Meditasyonu, İş Farkındalığı Arttırma Meditasyonu ve Farkındalık Seviyesi Ölçe Meditasyonu gibi çalışmalar içeriyor.10 ile 20 dakika arasında süren meditasyonlar özetle içinde bulunduğunuz ana odaklanmanızı, hayatınızda yaşanan durumlar için şükretmenizi, benliğinizi şifalandırmanızı tavsiye etmektedir. İlişkilerinizde ise kıskançlığı üreten unsurun ego olduğunu, egonun ise kendi eksikliğini kamufle etmek için kıskançlığı kullandığını belirtmektedir. İlişkilerinizde kıskançsanız Ve Öylede Oldu! kendinizi şifalandırmanız için yol gösterebilir.

Foto Kaynak D&R


Düşüncelerin frekansını değiştirip, arzu edilen hayatı yaratmak, bilinçli çabanın ürünüdür. Yazıya geçen, istekleri net olan olumlama telkinleri sabır, inanç ve dengeli olmakla gerçekleşmektedir. Eğer geçmiş zamanda başınızdan olumsuz, istenmeyen duygu durumları, negatif hisler geçmişse  deneyimlerinizi yazıya döküp kağıdı yakmak, küllerini savurmak gerekirmiş.Kitapta en çok hissettiğim durum ise yazarın başlangıçta oldukça ham olup, yaşananlarla hamlığının pişmesi, günümüzde ise ihtiyacı olanlara yardım etmesidir. 


Kitabın favori yanları olumlama cümleleri idi. 21 gün boyunca tekrar ederseniz, düşünceler alışkanlığa dönüşüp, kendinizi daha çok sevmenize destek olur. Kendini sevebilen bireyler, etraflarına sevgi yayarlar, sevgiyi sınırsızca yaşarlar. Kitabın kapanış kısmı, duygu durumlarından yaşananların Güzin Abla’dan tavsiye almayı beklemesi gibi soru cevaplarla zenginleştirilmiştir.Tavsiyelerime kulak veriniz tutumunu kolaya kaçmak olarak düşünüyorum ama satır aralarında tüyolar gizlenmiştir, dikkatle okuyunuz.


Bedenimle ışık saçıyorum.Bedenim çok sağlıklı.Ben çok değerliyim.Ben çok özelim.Enerjim çok özel.Seçimlerim çok özel.Bedenimi çok seviyorum.Kendimi tebrik ediyorum.Aşk hayatında özel olduğumu hissediyorum.Sevgi evrenin yaratılış formulüdür. Asla sınır tanımaz.


Kutay Çev.

Bir cevap yazın