TUHAF KÜTÜPHANE KİTAP YORUMU HARUKİ MURAKAMİ – JAPON SEÇKİSİ

Geçen hafta ilgiyle okuyup paylaştığım Haruki Murakami Uyku kitabı yorumum çok ilgi çekmişti. Özel bir yerde özel bir anda Haruki Murakami‘nin Tuhaf Kütüphane kitabını da okuma fırsatını gerçekleştirdim. Haruki Murakami Uyku kitap yorumuma ise burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 2016 Aralık ayında Doğan Kitap tarafından yayınlanan Tuhaf Kütüphane kitabı kahve eşliğinde okuması kolay bir eser.


Tuhaf Kütüphane oğlan, çocuk ve Koyun Adam’dan bahseden öykü. Kitabın illustrasyonları Kat Menschik tarafından resmedilmiş, kitabın yalın anlatı diline görsel yansımalar eklemiş. Osmanlı Vergi Tahsili konusuna ilgili olan afacan çocuk, gizem dolu kütüphaneci tarafından ilgilendiği konu hakkındaki kitapları okumadan labirent gibi gelen kütüphanede hapsolmuştur. Okuyup bilgileri ezberleme baskısı altında kız ve Koyun Adam, esas oğlana yol gösterip, yaşamsal faaliyetlerine devam etmesine yardım etmektedir.

Foto Kaynak Doğan Kitap


Roman ve öykü okumak, bilimsel yanı kuvvetli kitaplar ve otobiyagrafik eserlerin yanında bünyeme hafif geliyor. Japon yazarın kitabını yazara karşı ilgim sebebiyle okumuş oldum. Haruki Murakami‘nin okuduğum altıncı eseri olarak Tuhaf Kütüphane ilgili bilgi yarışması sorusu karşıma çıkarsa bilmiş olacağım. 


Kutay Çev.

“TUHAF KÜTÜPHANE KİTAP YORUMU HARUKİ MURAKAMİ – JAPON SEÇKİSİ” için bir yorum

Bir cevap yazın