THE PRINCESS SWITCH FİLM YORUMU NETFLIX

Yeni Yıl yaklaşırken Noel şarkıları, süsleri, hediyeler, çam ağaçları, ışıklar ve noel temalı filmler revaçta olur. Işıklar ve filmler yeni yıl coşkusuna en yakın hissettiğim detaylardır. Netflix‘te 16 Kasım itibariyle vizyona giren Amerikan yapımı The Princess Switch filmi Noel ruhu ve kraliyet ailesi temasını sevenler için nokta atışı. Romantik komedi sınıfına girdiği için çocuklarla da izlenebilir. 

Foto Kaynak Netflix


Şikago’da kendine ait pasta fırını olan Stacy de Novo, kuralcı, disiplinli ve plancı özellikleri ile iş yeri arkadaşının kızının müjdelediği 56. Uluslararası Noel Pastacılık yarışmasına her türlü masrafı karşılanmak üzere davet edilir. Geç olsada Avrupa’da gerçekleşen yarışma için Brüksel’e hazırlığa başlanmıştır. Nitekim yarışma öncesi Noel süsleri ile bezenmiş kasabada Belgravia Prensi ile evlenmek üzere olan  Leydi Margaret ile karşılaşır. Leydi evlenmeden önce birbirinin yerine geçmeyi teklif eder. İşler kızışır, karışır fakat hiç can yakmaz. Leydi sevmese bile kraliyet ailesinin şanını yürütmek için vazifesinin yani evlenmenin peşindedir.


Maksat filmin baştan aşağı romantizm, hafif gülümseme, iyilik yapma, hediyeleşme, biraz sakarlık ve rol yapma üzerine kurulmasıdır. Doğal olarak birbirlerinin yerine geçen tıpatıp benzer kadınlar ilgili erkeklere aşık olur. Standart Hollywood çizgisi kendisini tekrar eder. 1 saat 40 dakika için sakin bir filme ihtiyacınız varsa The Princess Switch sizi eyleyebilir.


Filmde sarf edilen ‘Plansız bir hedef, yalnızca bir dilektir’ Antoine de Saint-Exupery anımsamaya değer.

Video Kaynak Youtube

Kutay Çev.

Bir cevap yazın