HAKİKAT ELBET BİR GÜN ŞOV YORUMU TOY İZMİR

TOY İzmir sahnesi İzmir Bayraklı bölgesinde İzmir Adliye’sinin yanı başında yer alan İzmir’in en sakin AVM’sinde sinema salonları ile aynı katta hizmet vermektedir. İstanbul Maçka’da yer alan TOY tiyatrosunun İzmir şubesinde açıldığı günden beri oyunlarını takip etmeye çabalıyorum. Numarasız oturma düzenine sahip olan tiyatroda izlediğim oyunları hep en önden izleme şansı elde ettim. Oyuncuların gözlerinizin içine bakarak oynama hissi hem keyif hemde hafif tedirginlik hissi vermektedir. Çeşitli maskeler ile evilen, canlı müzikler ile çoğalan tiyatro oyunu güneşin dahi yasaklandığı, sarı rengin ortalıktan kaybedilmesine takıp bir distopyada insan ve tabiatın seslerinden oynanmaktadır. Küçük Prens kolikleri için ise tiyatro oyunu detaylar doldurulmuş.

Foto Kaynak TOY 

Kaplan Isırması ve Sen İstanbuldan Daha Güzelsin tiyatrolarını Toy sahnesinde izleme fırsatı bulmuştum. Hakikat, Elbet Bir Gün eserini neredeyse en arkadan ve oldukça havasız artı sıcak ortamda 2 saate yakın olarak izledim. Salonun iklimlendirmesi zayıftı, oyunun bir tık uzunluğu ile birleşince bir an evvel bitsin istedim. Oyuncular resmen kan ter içinde kaldılar. Kendi tekrar eden replikler ise şizofrenik geldi.

Foto Kaynak TOY 

Yazar ve oyuncusu Berkay Ateş’e 25. Cevdet Kunday 2017 edebiyat ödülü kazandıran Hakikat, Elbet Bir Gün oyunu Serkan Salihoğlu yönetmiştir. Gizem Erdem, Seda Türkmen, Emir Çubukçu, Can Kulan ve Berkay Ateş’in oynadığı beş kişilik kadro TOY sahnesinde izlediğim en kalabalık oyundu. Kaplan Isırması’nı tek kişi, Sen İstanbuldan Daha Güzelsin oyununun üç kişilik olduğunu düşününce küçük TOY sahnesine beş kişi sığmamış gibi geldi.

Bilet fiyat aralığı 30-50 TL

TOY oyun takvimine erişmek için tıklayınız.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın