SILA İLE YİNE YENİ YENİDEN

ON’DAN KALAN ŞARKILAR – SILA

2017 senesinde İzmir Fuar Açık Hava ve Çeşme Açık Hava’da Heybeden Şarkılar’ın Ege turnesinde Mürekkep albumünün heyecanını bire bir yaşamıştım.  Altıncı stüdyo albümündeki şarkıları baştan sonra, şarkı atlamadan ve en yüksek sesle heyecanıma ortak idi. Sıla’nın Efe Bahadır ile yazıp, besteledikleri eserler çok kıymetli ve teker teker hayatıma katma değerleri çok yüksek. Özellikle Ziyan, Can Dostum, Yan Benimle ve Yoruldum.


‘söyleyemedikleri için yazarlarbütün şairler ve yazarlarşarkılar da o yüzden yazılırlarcesur ve dürüsttür kelimeler’Sıla Gençoğlu


İzmir’li eczacı bir anne, Denizli’li kimya mühendisi bir babaya sahip olan Sıla, ailesinin ilk ve tek çocuğu olarak 1 Haziran 1980 senesinde Denizli’de doğdu. Fransızca öğrenmek için geldiği İzmir’de yetişir. İzmir havası, tavrı her hareketine, tutumuna ve zevkine yansımıştır. 

Foto Kaynak: Sıla Resmi Web Sitesi                                             

Sıla ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız 


3 Ağustos 2018 tarihindeki Çeşme’de ki konserin teması ON’dan Kalan Şarkılar olarak seçilmiş ve ilişkilerin evresine göre şarkılar sıralanmıştı. Bekar/avare aşaması, platonik aşama, kavuşma aşaması, daralma aşaması, ayrılma aşaması, eğlenme aşaması ve başa sarma.
Konser repertuarı aşamalarına göre aşağıdaki gibiydi.
1. Bölüm Açık Deniz, Boşver, Yabancı, Kurşun, Kafa2. Bölüm Bana Biraz Renk Ver, Müstehcen, Belalım, Yan Benimle, Muhbir3. Bölüm Merhabalar4. Bölüm Ne Desem İnanırsın, Ateşle Oynama, Yoruldum, Vaziyetler5. Bölüm Günaydın Sevgilim, Can Dostum, Boş Ev, Hediye, Dön Demeyi Unuttum, İnşallah, Vur Kadehi Ustam6. Bölüm Aslan gibi, Alain Delon, Reverans, Zemberek ve Afitap


Sıla Boş Ev şarkısı videosunu Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz

                                                   Foto Kaynak: Biletix Resmi Web Sitesi                                               
Geçen seneki repertuar beni daha çok etkilemişti. Sıla’nın sahnesi, ekibi, ışıklar ve ses sistemi her zamanki gibi başarılıydı. Yetenekli, çağdaş, yaratıcı, modern ve empatisi yüksek kadın sanatçı olarak Sıla’nın ülkemizi her mercada temsil etmesini isterim. Aynı dönemde yeryüzünde yaşıyor olmak bile kıvanç sebebi.
İyi ki varsın Sıla.


Kutay Çev.

Bir cevap yazın