SEX EDUCATION SEKS EĞİTİMİ SEZON 1 DİZİ YORUMU NETFLIX

Son zamanda hayatı belgesel gibi yaşarken, Netflix’in katillerin hayat hikayesine veya mistik olaylara dayanan belgeselleri canımın çekmediğine karar verdim. Bloğumun motivasyon olarak açılma sebebi belgesel ve akademik yönü kitaplar olduğu gerçek. Kitap yorumu bölümümü İspanyol Seçkisi alt başlığı yaparak, İspanyol edebiyatı tutkumu sizlere bulaştırmak istedim. Fakat bu paylaşımım tamamen yumuşak bir seçime dayanıyor. Yeni yayına giren Sex Education dizisi.


İzlemeye başladığım sekiz bölümden oluşan Sex Education (Seks Eğitimi) dizisi İngiliz yapımı. Tüm karakterler rengarenk, okul ortamında geçen filmin ana karakteri silik olarak tanımlanan Otis’in seks terapisti olan annesinin terapi seanslarından öğrendiklerini, okul arkadaşlarına uygulaması olarak nitelendirilebilir. Seks konusunda tabuları olmayan, seksin ihtiyaç olduğunu anlamlandırmış seks gurusu anne Jean, evinde hastalarını ağırlamaktadır. Terapilerine kulak misafiri olup notlar alan oğlu ise ergenlik telaşlarında kendi cinselliğini keşfetmektedir. Amacı yaşıtlarına seksüel konularda destek olup, problemlerini veya amaçlarını dinlemektir. Kimisi platonik aşk konusunda destek olur, diğeri ise oral sekse ilişkin konularda fikir danışmaktadır. Okul kampüsünde tehlikeli olarak ilan edilen bölgedeki eskimiş tuvalette seans terapilerine başlamaları ayrıca ironik.

Foto Kaynak Netflix


Dizi tavsiyesi İspanya’dan geldiği için vakit kaybetmeden izleyip yorumladım. Hassas ve utangaç bireyler için dizide geçen konular aşırı ve detaylı gelebilir. Hayatın kritik gerçeğini ergen okul dizisi üzerinden yorumlanması keyif verici. Dizide sürekli olarak iphone melodilerinin çalıp, bildirimlerin gelmesi sürekli olarak cep telefonuma ilgimin kaymasına sebep oldu. Bu gereksiz tribi sadece ben yaşıyor olamam. Netflix’e üyelik için tıklayınız.

Video Kaynak Youtube

Kutay Çev.

“SEX EDUCATION SEKS EĞİTİMİ SEZON 1 DİZİ YORUMU NETFLIX” için bir yorum

Bir cevap yazın