RuPAUL DRAG RACE SEZON 10 ŞOV YORUMU NETFLIX

Netflix gerçeği ile tanıştıran Dolarnekadarolacak blog sahibi olmasa Netflix vasıtasıyla RuPaul Drag Race şov yarışmasını yüksek kalitede izleyemeyecektim. Teşekkürler, Dolarnekadarolacak! Bloğunu takip etmek için burayı tıklayıp, finansal tüyolarını dikkate alınız. RuPaul Hello, Hello, Hello! girişi ile ikinci RuPaul yazıma merhaba!
10 sene önce başlayan RuPaul Drag Race şovunun 10. sezonu 14 bölüm ile dokuz sezon boyunca desteklediği Drag kültürünü dönüştürmeye devam ediyor. RuPaul kendi ekonomisini yaratmayı başarmış, sarf ettiği cümleler ile her lafının ardında didaktif ve geliştirici yorum bulunan sanatçı ve esin kaynağı. Dünya çapında Drag Kültürü ile fenomen olmayı başarmış henüz başka bir karakter yok.

Programına davet ettiği yarışmacılar hakkında hepiniz benim öğretmenlerimsiniz diyecek kadar alçak gönüllü ve kucaklayıcı başka bir program sunucusu görmedim. Cesur yürekleri daha da yücelten, ırk, sosyal statü ve farklı ekonomik koşullarda Drag sanatını hali hazırda yapanları her hafta belirlediğini minik ve büyük yarışmalarla eleyen, hatta bazen elemeyen RuPaul hakkında ilk yazımı onu daha yakından tanımanız için buraya bırakıyorum.

10. sezonu içselleştirmek için daha önce keyifle izleyip, empati kurduğum tüm jüri, konuk jüri, RuPaul ve yarışmacıları daha da içselleştirebilirsiniz.

Foto Kaynak RuPaul Drag Con


HAYAT BİR ZİYAFET SOFRASIDIR

RuPaul her hafta yarışmacılar verdiği görevlere hazırlananları ziyaretinde kritik öğütler, fırlamalıklar ve esin kaynağı olan beylik laflar ediyor. Aşağıda paylaşmak istediğim söze en yakın vurguyu bu sene intihar eden, şefler arasında fenomen olup, programlar yapıp genç yeteneklere ilham olabilmiş Anthony Bourdain’e ait Mutfak Sırları kitap yorumum var, buradanulaşabilirsiniz. O beslenmeden referans alarak vücudu eğlence parkına benzetirken, RuPaul hayatı ziyafet sofrasıyla özdeşleştirmiştir. Gündelik hayattan hedonizmi unuturken, Drag Race yarışı aslında anlamak isteyenlere bu tavrı gösteriyor.“Hayat bir ziyaret sofrasıdır ama bir sürü enayi açlıktan ölmek üzeredir”RuPaul 

Foto Kaynak Ru Paul Drag Con


Her bölüm sonunda kendini sevmeyenlerin başkasını sevemeyeceği tavsiyesiyle programı kapatan RuPaul pop kültürü, moda, yetenek, makyaj, eşcinsel eğlence dünyasını programı amacıyla desteklemekte ve yol göstermektedir. Son ikiye kalan yarışmacıları playback performansıyla eleyen RuPaul herhangi birleştirici unsurlara (müzik, moda ve yetenek sunumu) odaklanarak, programda final öncesi ekranlara getirdiği sezonun tüm yarışmacılarını bir araya getirdiği Yeniden Beraber bölümü ile yüzleştirme sağlıyor. Programda dram var fakat sömürü noktasında değil ve program asıl birbirine düşürme unsurundan kesinlikle beslenmiyor. Rekabet duygusu hep var fakat ikili, üçlü veya iki takıma bölünerek tamamlanması gereken görevler gerçek hayatın şov dünyasına yansımalarıdır.

Foto Kaynak RuPaul Drag Con


Yarışmacılarını podyumda izlerken keyif alan, jürü ekibi ile elenmemek için kıvranan yetenekleri 7/24 komik laflar ile yorumlayan, hayattan keyif alan ve bu meslekten para kazananlara yol gösteren RuPaul herkes tarafından benimsenen ve kullanılan sözcüklerini kitaplaştırmış. Eserini okumak ve aydınlanmak isterim. New York ve Los Angeles’ta yaşayan RuPaul üçer gün süren RuPaul Drag Con fuarı ile Drag dünyasına ait ekonomiyi oluşturup, söyleşiler, paneller, kostümler, peruk ve makyaj malzemeleri markalarının bir araya geldiği kıymetli oluşumu başlatmıştır. Sektörün iki ana şehrinde başlattığı bu fuarları ziyaret edip, ziyafeti yerinde gözlemek isterim.


Her sezon için Dostluk Güzeli seçen başka bir program var mı? Bu jest başlı başına RuPaul Drag Race’i izlemek için cezbedici unsur. Drag kraliçelerin süper starlarını RuPaul ile keşfedin.

RuPaul resmi sayfası resimler, videolar ve haberlerle keşfetmenizi bekliyor.Buradan yarışa katılın.


RuPaul Drag Con New York ve Los Angeles hakkında detaylı bilgi için buradan ulaşın.

Kutay Çev.

“RuPAUL DRAG RACE SEZON 10 ŞOV YORUMU NETFLIX” için bir yorum

Bir cevap yazın