SUPER DRAGS DİZİ YORUMU NETFLIX

Brezilya Netflix yapımı Super Drags 5 bölümden oluşan mini dizi, 3 ana Queer karakterin LGBTI dünyasını korumak, kollamak ve konservatif politikalara karşı yaşam haklarını savunmak için Drag güçleriyle verilen görevleri yerine getirmeleri üzerine kurulmuştur. Animasyonu izlerken sahip oldukları gizli güçler sebebiyle biraz Power Rangers’ı, biraz My Little Pony karakterlerini ve RuPaul Drag Race karışımı duygularda gezindim. 2018 yapımı 25 dakikalık hazırlanan 5 bölüm Pleybek Düellosu, İmaj Her Şeydir, Geylik Tedavisi, Kendin Ol ve Söz Birliği bölümlerinden oluşmakta.

Goldiva konserinin gerçekleşmesi üzerine kurulu animasyon kötü karakter Leydi Elza’nın LGBTI dünyasının yaşam enerjilerine sahip olup, güç, prestij ve gençliğe sahip olmak istemesidir. Bireylerin doğuştan sahip oldukları gökkuşaklarını türlü emellerle edinmek isteyen Elza, Super Drags‘ları göreve iter.

Foto Kaynak Netflix 

3 ana karakterin başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir. Super Drags‘ları göreve yönlendiren Champagne’nin elektrikle çalışan teknoloji harikası aletinin ismi ise Dild-o.

SARI – Lemon 

Gerçek Adı Patrick

Terazi Burcu

Güç Karakteri Ayı

Savunma Aleti Tüy

PEMBE – Scarlet 

Gerçek Adı Donizete

Koç Burcu

Güç Karakteri Geyik

Savunma Aleti Yelpaze

MAVİ – Safira 

Gerçek Adı Ralph

Yengeç Burcu

Güç Karakteri Tek Boynuzlu At

Savunma Aleti Sihirli Çubuk

Süper güçlere sahip olan Patrick, Donizete ve Ralph Guararanhem şehrinde perakende sektöründe çalışan göreve çağrılınca süper güçlerle kuşanan üçlü kozmetik ve güzellik sektöründe çalışırken vücudu kötüleyen elitlerin dayattıkları güzellik standartlarını reddediyorlar. Her bölümde farkındalığı yüksek kişisel katma değer yaratan, özü bulmak ve kendin olmayı cesaretlendiren mesajlar iletmeyi ihmal etmiyorlar. Biraz fantastik, fazlaca yetişkin, frapanlık dolu dakikalar için 9 Kasım’da Netflix‘te vizyona giren 5 bölümlük Super Drags animasyonunu keşfedin.

Video Kaynak Youtube

Kutay Çev.

Bir cevap yazın