QUEER EYE İLE BAŞTAN YARATILMAK ŞOV YORUMU NETFLIX

EN SAMİMİ NETFLIX UYARLAMASI QUEER EYE 


Netflix tarafından ilk bölümü Şubat 2018 yayınlanan Queer Eye; Tan France, Jonathan Van Ness, Bobby Berk, Karamo Brown ve Antoni Porowski ile izleyici karşısına çıktı. Sezon başına 8 bölümden toplam iki sezon yayınlanan Queer Eye, üçüncü sezon çekimlerine Kansan City’de başladı. 17 Eylül’de gerçekleşecek olan 70. Emmy Ödüllerine 4 dalda aday gösterilen Queer Eye ilerleyen sezonlarıyla daha çok ödüle aday gösterilecektir. 

Foto Kaynak Emmys


Her bölümde farklı karaktere odaklanan FAB5 ekibi genellikle umutsuzluğa düşmüş, kişisel bakımını ihmal eden, sosyal olarak içe kapanık ve bütünsel yardıma muhtaç kişiler tarafından seçilmiştir. Genellikle heteroseksüel erkeklerin aday gösterildiği Queer Eye programında, gay, trans birey ve kadınlarda konuk olmaktadır. Toplumun tüm kesimini kucaklayan, LGBTI grubunu görünür kılan dönüşüme destek oldukları bireyleri Atlanta’daki loftlarında izleyip yorumlarken kendi eseriyle gurur duyan sanatçılar gibiler. Heteroseksüel bireylerin eşcinseller hakkında medya, aile ve toplum tarafından oluşturulan önyargıları iletişim ve samimiyetle yıkıyorlar. FAB5 etkisi gerçekten bulaşıcı.

Foto Kaynak IN Magazine


Mucizevi olarak gastronomik, kişisel bakım, giyim, dekorasyon ve kişisel farkındalık alanlarına odaklanan FAB5 Mucize Beşli, belirlenen süre içinde karakterleri yaptıkları meslek, sosyal grup ve ihtiyaçlarına göre baştan yaratıyorlar. Birlikte gerçekleştirdikleri şey değişimden çok dönüşüm, yeniden doğma olduğu için duygularınız harekete geçiyor. Programı kahkalarla izlerken bir anda gözyaşlarınıza engel olamıyorsunuz. Samimiyet düzeyi oldukça yüksek programdaki FAB5 benimde hayatıma dokunsun hissi her bölümde yeniden canlanıyor. Netflix’te Queer Eye izlemek için tıklayınız.


Gruplardaki kişileri birbirinden ayıramıyorum fakat favorim Tan FranceJonathan Van Ness ‘i izlerken mutluluğum katlanarak artıyor. İzlemenizi tavsiye etmiyorum, izlemenizi zorunlu kılıyorum.

Queer Eye Açılış

Queer Eye Soundtrack

Kutay Çev.

“QUEER EYE İLE BAŞTAN YARATILMAK ŞOV YORUMU NETFLIX” için bir yorum

Bir cevap yazın