LA ENFERMEDAD DEL DOMINGO SUNDAY’S ILLNESS FİLM YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX

Varsıl bir annenin davetine ansızın sokulan genç kadının tek isteği, annesiyle 10 gün geçirebilmek.  Sebebini filmin sonunda annesinin kulağına fısıldayacak. İspanyol seçkisi paylaşımlarıma Netflix‘te izlediğim La Enfermedad del Domingo filmi ile devam ediyorum. Malaga Endülüs doğumlu Ramon Salazar tarafından hem yazılıp hem yönetilen film La Enfermedad del Domingo filmi Katalonya”nın dağlık arazisinde hatta Fransa sınırına komşu bölgede çekilmiş. Filmde zaman zaman Fransızca konuşulması ise bu sebepten.

Foto Kaynak Netflix

Foto Kaynak Netflix 


Varsıl anne Anabel’in karşısına sekiz yaşındayken terk ettiği Chiara adlı çocuğu çıkıyor. Chiara annesinin yaşamına sızıp, sadece 10 gün görüşmeyi teklif etmekle kalmayıp, terkeden ebeveynini her sözüyle cezalandırıyor. 
Anabel’in kırsalda giydiği kıyafetler yüksek modaya, yaşını gizleyen zamansız çizgilere sahip. Kızının kıyafet ise oldukça hırpani, bedeniyle barışık olmayan dökümlü kıyafetler, lumbersexual durum her iki kadında da yok. Film genel hatlarıyla ağır ilerlediği için yeşilin tonlarını barındıran kasabayı, insanların hafif sıkıcılığını net olarak özümsemenize olanak veriyor. Anne suçluluk ve pişmanlık duygusuyla kentteki varsıl hayatını kızının yaşadığı dağ kasabasında sürdürebilecek midir? Kızının son isteği nedir? Kızın babası hayatta mı? sorularını filmi izlerken cevaplayacaksınız. Merakınız bir an önce dindirmek için Netflix’in filmlerini buradan keşfedin.


Kutay Çev.

Bir cevap yazın