JAMES COPLEY ELECTRO DELUXE

JAMES COPLEY İLE CİDDİ DÜŞÜNÜYORUM
İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi AASSM 3. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 26 Ekim 2018 tarihinde Electro Deluxe kapanış konserine ve 22 Ekim 2018’de Nail Yavuzoğlu, All Star Big Band, Selen Baytekin ve Soner Arıca performansına arkadaşlarımın önerisiyle gittim. Şef Nail Yavuzoğlu’nun hareketleriniz izlemek keyifliydi, orkestrayı yönetirken sart ettiği çaba ve referans hareketleri sanatın harekete dönüşmüş haliydi. Doğal estetiği keşfetmek için Nail Yavuzoğlu’nun yönettiği konserler takip edilebilir fakat topluluğu bir arada alakasız buldum. 25 seneye yakın takip ettiğimiz Soner Arıca kendi kulvarından çıkıp yeni bir müzik türü denemiş fakat lezzet almak isterken alamadım. Konser bir saat gibi kısa sürede sona ermişti.

Foto Kaynak Electro Deluxe 
Bu yazının konusu beklentisiz gittiğim fakat şaşkına uğradığım Electro Deluxe grubu olacak. Müziğe, sanata ve performansa dair ümitlerim bir anda rekora koşarken, konserin enerjisi bir an olsun düşmedi. Ohio, Cincinnati doğumlu solist ise konseri bambaşka boyuta taşıdı. James dışında orkestra üyeleri Fransa’dan ithaldi. Ses, sahne, görüntü, harekeret, izleyiciler ile iletişim için tam puan veririm.  Electro Deluxe ile geçip giden vaktinize ve naktinize üzülmeyeceksiniz, garantimdir. Daha önce keşfetmemiş olduğum için ise üzgünüm. 

Foto Kaynak Electro Deluxe
James Copley performansının baştan sonuna ceketini çıkarmayıp, ceketi ile ikinci derisiymiş gibi rahat hareket edip, figürleriyle eşlik etti. İzleyicilerle flört edip, şık ve etkileyici kalabilmek çok zor. Gözleriniz diğer müzisyenleri izlediği an, James’i izlemediğim için çok şey kaçırıyorum tavrına girdim. Her konserini canlı canlı izlemek isterim, herkese Electro Deluxe dinlemesini önerebilirim. 
Soul, Funlk Hip-Hop tarzından eserler üreten grup hakkında detaylı bilgi için resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Devil eserlerini sahnelerken çektiğim videoya ise Youtube kanalımdan izlemenizi tavsiye ederim, buradan erişebilirsiniz. 
Kutay Ç

Video Kaynak Kutay Ç Youtube

Bir cevap yazın