GÖRÜNMEYEN MİSAFİR CONTRATIEMPO FİLM YORUMU – İSPANYOL SEÇKİSİ NETFLIX

İspanyol Seçkisi’nin son konuğu Contratiempo Görünmeyen Misafir filmi, sıkıcı başlayan konuyu  ahengiyle tersine çevirdi. Hafif olsa da I see dead people hissine girdim. Hayranlık hissine girmem, filmin İspanyol olması değildi, filmdeki planı adım adım gözlemlemekti. İspanya’nın Huesca iline bağlı Bierge ve Barbasto kasabalarında geçen gizem, suç temalı film 2016 yapımı, Barcelona’da başlayıp sonlanıyor. 1 saat 45 dakika boyunca Netflix vasıtasıyla izlediğim eser, İspanyol sinemasının mutlaka izlenmesi gereken film kategorime girdi.

Foto Kaynak IMDB


Konu oldukça sıradan başlıyor, kadın ve erkek eskimiş evliliklerini birbirleri ile takılarak renklendirmeye çalışırken yola geyik çıkması sonucu kaza yapar. Önlerindeki arabada vefat eden oğlanın kazasını üstüne alan çiftimiz, kendini büyük buhranın içine çeker. Kadın, alakasızca kazayı örtbas etmeye çalışırken, kendini ölen gencin ailesinin evinde bulur. Adam ise girişimci sıfatıyla parlayan bir yıldız iken, dikkati üzerine çeker. Buraya kadar her şey normal. Asıl olay, ailenin kaza yerinde başka aracın izlerini görmesidir, izlere sahip olanların peşlerine düşmesidir. İspanyol polisi hiç bir şeye tenezzül etmiyor. Evlatlarını yitirmiş aile, adaletin kılıcı gibi gizemi çözmeye uğraşıyor.


Ölen gencin anne ve babası, çiftin suçluluğunu kanıtlamaya çalışırken, kazanın tanığı kadın, sevgilisi ile birlikte iken otelde öldürülür. İşler daha da karıştı değil mi? Konuyu açıkça yazıp, izlemek isteyenlerin tansiyonlarını çıkartmak istemem. Filmde verilen detaylara dikkat kesilenler sonucu tahmin edebilir, tahmin edebilenleri ise ayrıcı kutlarım. 

Kutay Çev.

Bir cevap yazın