BIRD BOX FİLM YORUMU NETFLIX

1994 yapımı Hız Tuzağı filmiyle tanıdığım Sandra Bullock Netflix Bird Box filmiyle izlemek heyecan vericiydi. Josh Malerman’ın aynı isimli eserinden beyaz perdeye uyarlanan film gerilim ve gizem unsurlarını barındırmakta. Kıyamet sonrası, telaş içinde kaynaklara ulaşmanın zor olduğu filmde en büyük engel, dışarıdayken gözlerin bağlı olması gerekliliğidir.

Foto Kaynak Netflix


2018 yapımı Bird Box filmi iki saat boyunca, hafif heyecan, ümitsizlik ve tedirginliği bir arada bulundurmaktadır. Çocuklara Kız ve Erkek diye seslenen Malorie (Sandra Bullock’un) kıyametten beş sene sonra iki çocuğu güvenli bir yere ulaştırma telaşını anlatmaktadır. Tek koşul, gözleri açmamaktır. Nehir yolculuğu ile iki çocuğu güvenli noktaya götürme telaşını hem kıyametin başladığı tarihe hem de beş sene sonrasına odaklanarak izlemekteyiz.

Foto Kaynak Netflix


Bir iki sahnede gerçekten derin kedere boğulmamak elde değil, atmosfer ve müzik ile desteklenen ümitsiz fakat kararlı hava, Sandra’nın azmini vurguluyor. Ulaşmakta oldukları hedefin ne olduğunu bilmeden iki çocukla gözleri bağlı olarak seyahat fikri açıkçası sıradışı. Nehir çekimleri ise California eyaletinde yer alan Smith River’da gerçekleşmiş. Bird Box filminin kitabını da okumak isterim, yazının keyfi filmi kadar sürükleyici midir?

Video Kaynak Youtube

Kutay Çev.

Bir cevap yazın