ALL IN MY FAMILY BELGESEL YORUMU NETFLIX

20 yaşında Çin’den New York’a göç eden Hao Wu, belgesel yapımcısı olarak partneri ile birlikte iki taşıyıcı anneden aynı anda çocuk sahibi olma hikayesini Netflix All In My Family’de anlatmak istemiş. Kendi yaşadığı süreci kayıt altına alan, Hao, Çin’den New York’a olan sürecinde, Amerika doğumlu Çin’li LGBTI üyesi partneri ile ailesinin istediği çocuk dileğini gerçekleştirmeye uğraşıyor. Hao’nun annesinin tepkiselliği ise cusandırıcı.

40 dakika boyunca Çin’de yaşamaya devam eden ailesine eşcinselliğini ve taşıyıcı annelerden partneri ile çocuk sahibi olma hikayesini açıklayan Hao, aile olma kararında Çin’deki ailesinin duygu durumlarını gözlemliyor. Sordukları sorular ile empati dolu cevaplar peşinde koşan Hao, dilediğini hayallerini yaşarken yalnız olmadığını bilmek istiyor. Ailesinin desteğini alan Hao, 90 küsur doğumlu dedesine durumu açıklamaktan vazgeçiyor. Çin Yeni Yılı için Şangay’daki akrabalarının yanına giden çiftimiz aslında komün hayatın içerisine düşüyor. Tüm ailenin ilgisine maruz kalan çiftimizin durumu yorucu, herkese tek tek açıklama yapma hissine kimse maruz bırakılmamalıdır.

Foto Kaynak IMDB

Geleneksel normlarda, heteroseksüel aile anlayışı dışında ilişki türlerine denk gelmeyen veya açık olmayan aileler her ülkede mevcut. Hao’nun ailesi benzer kaygılarla seneler sonra iki çocukla gelen Hao’nun durumuna oldukça şaşırıyor, taşıyıcı annelik yardımıyla çocuk sahibi olan Hao ve partnerinin hayatlarına dair 40 dakikalık serüvenini Netflix‘ten izleyebilirsiniz.

Kutay Çev.

Bir cevap yazın